zrobiono w powiecie zawierciańskim

Ile szczepień na COVID-19 zrobiono w powiecie zawierciańskim?

Do tej pory w powiecie  zawierciańskim zostały wykonane ponad 4,5 tys szczepień. Według ekspertów, aby uzyskać odporność populacyjną i wygasić epidemię, powinno się zaszczepić od 40 do 70 proc. Polaków.

 

Szczepienia przeciwko COVID-19 to największa szansa na pokonanie pandemii koronawirusa i powrót do normalności. Polska włączyła się w akcję masowych szczepień 27 grudnia 2020 r. Zawierciański  szpital   znalazł się na liście tzw. “szpitali węzłowych”, gdzie w pierwszej kolejności szczepiony przeciwko COVID-19 została grupa zero, nauczyciele, pacjenci onkologiczni i po przeszczepach z tzw. grupy 1B, trwają szczepienia seniorów 70+ oraz z grupy wiekowej 60-69 lat.

 

Ile szczepień na COVID-19 zrobiono w powiecie  zawierciańskim?

 

– Akcja szczepień realizowanych w szpitalu i Przychodni Centrum przebiega sprawnie, do tej pory wykonano ich ponad 4,5 tys. Zaszczepiona została grupa zero, nauczyciele, pacjenci onkologiczni i po przeszczepach z tzw. grupy 1B, trwają szczepienia seniorów 70+ oraz z grupy wiekowej 60-69 lat. Najnowsze informacje na temat dostaw szczepionek w kwietniu wskazują na to, że możliwe będzie zwiększenie liczby szczepień w stosunku do pierwszego kwartału. Mamy do tego odpowiednie warunki i wystarczającą liczbę pracowników  – poinformował  naszą redakcję Rzecznika Prasowy  Szpitala  Powiatowego w Zawierciu Marcin Wojciechowski

 

  Gdzie mogę się zaszczepić na COVID-19? Lista punktów szczepień

 

Zawiercie

  1. Paderewskiego 25, Centrum Medyczne “ALMED”
  2. Powstańców Śląskich 8, Poradnia lekarza POZ w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu,
  3. Miodowa 14, Jura Rescue Team spółka cywilna
  4. 11 Listopada 2/4, Ultrasonografia

 

Włodowice

Krakowska 11, Poradnia lekarza POZ

Szczekociny

Jana Pawła II 6, Centrum Usług Medycznych Alfa s.c

Poręba

 Poradnia lekarza POZ, ul. Wojska Polskiego 20, Poradnia lekarza POZ w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Porębie

Pilica

Senatorska 3, Poradnia medycyny rodzinnej z gabinetem zabiegowym i punktem szczepień

Ogrodzieniec

Plac Wolności 23, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Ogrodzieńcu

Łazy

  1. rtm. Witolda Pileckiego 15, NZOZ AURA Punkt Szczepień
  2. Kolejowa 5a, “Medicus” sp. z o.o.

Kroczyce

Kroczyce, ul. Jana Pawła II, Poradnia POZ

    Pradła,

ul. Batalionów Chłopskich 10, Poradnia Ogólna

Irządze

 Irządze 122, Poradnia ogólna lekarza POZ

 

Ile szczepień na COVID-19 zrobiono w powiecie zawierciańskim – Kolejność szczepień przeciw COVID-19. Do której grupy należysz?

 

Etap pierwszy: obejmuje on pensjonariuszy domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie, nauczycieli.

 

Etap drugi: osoby w wieku poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19 albo w trakcie diagnostyki i leczenia wymagającego wielokrotnego lub ciągłego kontaktu z placówkami ochrony zdrowia, osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne.

 

Etap trzeci: szczepieni będą przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Realizowane będą także powszechne szczepienia pozostałej części dorosłej populacji.

 

Zobacz Także:

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *