I dzień Urodzin Zawiercia

I dzień Urodzin Zawiercia za nami – to był dzień pełen wrażeń

I dzień Urodzin Zawiercia za nami. W piątek, 1 lipca odbył się pierwszy dzień obchodów święta miasta.

 

I dzień Urodzin Zawiercia za nami. Uroczyste obchody święta miasta rozpoczęły się już w piątek 1 lipca o godzinie 15:00. Wtedy to bowiem na Fontannie Miejskiej na mieszkańców miasta czekał poczęstunek pysznym tortem. Ponadto, wystąpił także Reprezentacyjny Zespół Pieśni i Tańca “Zawiercie”.

Chwilę później, bo już od godziny 16 w Galerii Stara Łaźnia odbył się turniej gier na konsoli dla dzieci i młodzieży, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród młodszej części mieszkańców naszego miasta.

Kolejnym punktem imprezy tego dnia była Noc bibliotek- ale tym razem skierowana dla dzieci. Odbyła się pod hasłem “W świecie bajkowych bohaterów” w Filii nr 2 przy ul. Powstańców Śląskich 2.

Zdecydowanie najbardziej uroczystym punktem tego dnia była uroczysta Gala Otwarcia Urodzin Zawiercia, która miała miejsce w Sali Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury o godzinie 20:00. Uroczystość tą poprowadziła Laura Łącz, a gwiazdą tego wieczory był Krzesimir Dębski. Wieczór ten odbył się pod hasłem “Przeboje Wielkiego Ekranu”. Ponadto wystąpili również: Milena Lange -sopran, a także Damian Wilma – baryton.

 

Już dziś, w sobotę 2 lipca kolejna porcja atrakcji dla mieszkańców. Tym razem impreza przeniesie się już na Stadion OSiR. Tam bowiem na wielkiej scenie wystąpi niewątpliwa gwiazda – SŁAWOMIR. Jego koncert odbędzie się o godzinie 20:30. Koncerty rozpoczną się jednak już od godziny 16:00 od występu Dj Kejwka. O godzinie  17:00 na scenie zagości zespół 2 PLUS 1, a tuż po nich – LORD sound of Queen. Po zakończeniu wszystkich koncertów, scenę przejmą fantastyczni DJ – ponownie Dj Kejwka oraz Dj Blaze ( rezydent klubu Afterek).

Nastąpiła bowiem zmiana w programie na niedziele, 3 lipca. Wtedy to bowiem miał odbyć się koncert m.in. Haliny Kunickiej. Niestety, z przyczyn losowych, artystka nie będzie mogła gościć na Urodzinach Zawiercia. Jednak w zamian za to, czeka nas niespodzianka  – koncert Wojciech Gąsowskiego już o godzinie 17:30.

 

Zobacz także:

Mobilny Punkt Odbioru Zamówień IKEA w Zawierciu uruchomiony

Młodzieżowy Ośrodek Kultury w Zawierciu – pozyskano środki na budowę

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.