Gminy powiatu zawierciańskiego

Gminy powiatu zawierciańskiego otrzymały kolejne dofinansowanie

Gminy powiatu zawierciańskiego zyskały kolejne środki na rozwój. Konferencja w tej sprawie odbyła się w poniedziałek, 18 lipca.

 

Gminy powiatu zawierciańskiego otrzymały kolejne środki finansowe na rozwój. Środki te pochodzą z III edycji Rządowego Funduszu Polski Ład w ramach Programu Inwestycji Strategicznych – PGR. W konferencji prasowej, która odbyła się 18 lipca w poniedziałek, uczestniczyli przedstawiciele poszczególnych gmin z powiatu zawierciańskiego.

Powiat Zawierciański – Starostwo Powiatowe w Zawierciu otrzymało 2,94 mln zł na przebudowę dróg powiatowych w Gminie Kroczyce.
Gmina Irządze otrzymała 2,45 mln zł na przebudowę drogi powiatowej nr DP 1114 S w miejscowości Wygiełzów. Gminę reprezentował Wójt Jan Molenda
Gminę Ogrodzieniec reprezentowała Sekretarz Ogrodzieńca Maria Milejska. Podziękowała bowiem za wsparcie w kwocie 2,744 mln zł na modernizację infrastruktury turystyczno-kulturalnej.
Gmina Pilica otrzymała 1,274 mln zł na przebudowę drogi gminnej w miejscowości Kidów – działka nr 246. W imieniu mieszkańców pojawiła się Sekretarz Miasta i Gminy Pilica  Joanna Ślusarczyk.
Gmina Szczekociny otrzymała 1,764 mln zł na przebudowę drogi w Siedliskach. Na spotkaniu obecny był Sekretarz Miasta i Gminy Szczekociny Artur Gąsior.
Gmina Włodowice otrzymała 1,96 mln zł na wymianę instalacji elektrycznej oraz budowę instalacji fotowoltaicznej w Szkole Podstawowej w Rudnikach. Reprezentantem Gminy był Wójt Adam Bogdan Szmukier.
Wiceprezydent Zawiercia Małgorzata Benc dziękowała Rządowi Mateusza Morawieckiego za otrzymane 4,9 mln zł na dobudowę hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 13 w Zawierciu – Kromołowie.
Gmina Żarnowiec, którą reprezentował Wójt Grzegorz Scelina,  otrzymała 1,96 mln zł na termomodernizację budynku remizy OSP Udórz.
 
Oprócz przedstawicieli gmin, w konferencji udział wzięli bowiem także Wicestarosta Zawierciański Paweł Sokół, Członek Zarządu Powiatu Barbara Kozioł, Sekretarz Powiatu Tomasz Dzierżanowski, Radny Rady Miejskiej w Zawierciu Mariusz Golenia i Naczelnik Wydziału Geodezji Starostwa Powiatowego w Zawierciu Paulina Pietras.
 
 
Źródło i foto : Starostwo Powiatowe
 

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.