Gmina Zawiercie

Gmina Zawiercie pozyskała ponad 2,6 mln złotych

 W piątek, 13 września, w Starostwie Powiatowym w Zawierciu odbyło się oficjalne wręczenie symbolicznych czeków na realizację remontów na terenie Gminy Zawiercie.

Gmina Zawiercie – Czeki, z rąk Wojewody Śląskiego Jarosława Wieczorka odebrał Prezydent Miasta Zawiercie Łukasz Konarski. Gmina wnioskowała do Funduszu Dróg Samorządowych o dofinansowanie planowanych remontów. W związku z bardzo dobrze przygotowanymi wnioskami pod względem merytorycznym, przyznane dofinansowanie pokrywa 50% kosztów wszystkich zaplanowanych inwestycji, tj. 2,6 mln złotych. W ramach zaplanowanych inwestycji przewiduje się następujące remonty: – remont odcina ul. Polskiej od skrzyżowania z ul. Łośnicka; kapitalny remont chodników od skrzyżowania z ul. Przechodnią do skrzyżowania z ul. Sienkiewicza. W ramach tej inwestycji planowane są następujące prace- wymiana oświetlenia, wykonanie odwodnienia, wykonanie zatoczek parkingowych, a także przebudowa zjazdów.

 

Całkowity koszt tej inwestycji to kwota 3.394 330 złotych, z czego dofinansowanie pokryje 1.697 165 złotych. Prace maja ruszyć z październiku tego roku, a ich koniec planowany jest na listopad 2020 roku. -remont odcinka ul. Wyszyńskiego od skrzyżowania z ul. 3-go Maja. Zaplanowano przebudowę 518 metrów jezdni razem z chodnikiem jeszcze w roku bieżącym.

 

Gmina Zawiercie pozyskała ponad 2,6 mln złotych na remonty zawierciańskich dróg.

Koszt tej inwestycji to kwota 793 282 zł (dofinansowanie na kwotę 396 641 zł). -remont chodziła przy ul. Sienkiewicza – między ulicami Równą i Polską. Inwestycja kosztować będzie 239 067 zł (dofinansowanie 119 533, 50 zł). -remont chodników- przy ul. Stalowników (119 197 zł); przy ul. Piastowskiej wraz z jezdnią na odcinku 144 metrów (226 066 zł) -remont ul. Kromołowskiej od skrzyżowania ulicy Snopkiewiczówny i Wiosny Ludów na długości 615 metrów. Inwestycja warta 462 615 zł. O dofinansowanie starało się także Starostwo oraz kilka innych gmin z powiatu zawierciańskiego.

 

W spotkaniu uczestniczyli także- Starosta Zawierciański Gabriel Dors, Przewodnicząca Rady Powiatu Zawierciańskiego Małgorzata Benc, Burmistrz Łaz Maciej Kaczyński, Burmistrz Ogrodzieńca Anna Pilarczyk-Sprycha, Burmistrz Szczekocin Jacek Lipa i Sekretarz Gminy Kroczyce Ewa Kaziród-Kula oraz parlamentarzyści.

 

zobacz  także : Zawiercie : powiadomienia SISMS informują o aktualnej sytuacji w mieście

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *