Finał WOŚP w Zawierciu

Finał WOŚP w Zawierciu – licytacje i koncerty odbędą się online

Finał WOŚP w Zawierciu odbędzie się 31 stycznia 2021. Pierwotnie miał on odbyć się 10 stycznia. Termin jednak przesunięto.

 

Finał WOŚP w Zawierciu – w tym roku będzie nieco inny niż poprzednimi latami. Ze względu na pandemię koronawirusa większość atrakcji odbędzie się online.

W tym dniu odbędą się koncerty online. Wystąpią m.in. zespół Menelaos, Kapela Janicek, Bartłomiej “Mechanik” Chyla i Tomasz Mucha. Koncerty będzie można obejrzeć na profilu Facebookowym Miasto Zawiercie.

Jak co roku, odbędą się także licytacje. Z tą jednak różnicą, że przeniosą się one teraz do sieci, a konkretnie na Allegro. Na licytację przekazano koszulkę z podpisami siatkarzy Aluronu CMC Warta Zawiercie. Pod młotek trafi także koszulka wyprodukowana specjalnie na uroczystość 105-lecia miasta Zawiercie, na której swój podpis złożył Paweł Fajdek – najmłodszy mistrz świata w rzucie młotem. Ponadto, przekazał on również podpisany młotek.

Octagon przekazał z kolei koszulkę z podpisami zawodników sztuk walki, w tym Artura „Kornika” Sowińskiego.

Na aukcje trafią również : koszulka i piłka podpisane przez zawodników Viretu CMC Zawiercie, replika koszulki meczowej aktualnego mistrza Anglii – klubu o polonijnych korzeniach IBB Polonia London, vouchery do Pizzerii LAS (kolacja), Venezia Pizzeria & Trattoria (pizza), Jurajskiego Centrum Medycznego (zabieg terapii czaszkowo-krzyżowej wykonywany przez specjalistę fizjoterapii) oraz firmy Biomed (kroplówki witaminowe oraz tlenoterapia w komorze hiperbarycznej).

Prezydent Miasta Zawiercie na licytację przekazuje możliwość spędzenia “Dnia z Prezydentem”. Z kolei Magdalena Tarach – Haładyń wykona sesję zdjęciową w Hotelu Fajkier. Na licytacji zakupić można także zdjęcia fotoreportera Jerzego Kleszcza.

 

Dla mieszkańców przygotowano również wyjątkową grę miejską.

Jej celem będzie odnalezienie 11 serduszek, które ukryto na terenie miasta. Następnie będzie trzeba zrobić zdjęcie każdego z odnalezionych serduszek i komplet zdjęć przesłać na adres mailowy : wosp@zawiercie.eu . Dla wszystkich uczestników zabawy, którzy poprawnie wykonają wszystkie zadania, przewidziano nagrody – niespodzianki.

Fundacje WOŚP można również wspomóc poprzez stacjonarne puszki zlokalizowane na terenie całego miasta. Znajdą się one w przedszkolach nr 1, 3, 7, 8 i 15, w kawiarni Delowscy Cafe, Studio tańca YouCanDoIt Dance Studio, a także w Studio Glamour Paulina Bebel.

Działa również skarbonka wirtualna, na którą pieniądze można wpłacić bez wychodzenia z domu. Zbiórka dostępna jest  TUTAJ

 

Ponadto zbiórkę na rzecz WOŚP w Zawierciu wesprze Szkoła Podstawowa nr 5 wraz ze Spółdzielnią Mieszkaniową Zawiercie, która zorganizuje 1 Bieg Rodzinny “Piątka Pomaga”. W biegu udział mogą wziąć jedynie uczniowie szkoły nr 5 wraz z rodzinami. Z kolei Spółdzielnia Mieszkaniowa za każdy kilometr biegu czy spaceru przekaże odpowiednią sumę pieniędzy na rzecz sztabu zawierciańskiego WOŚP. 

Dla amatorów morsowania WOPR przygotował w tym dniu również wiele atrakcji.

 

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

 

Zobacz Także

 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *