Filie biblioteki w Zawierciu

Filie biblioteki w Zawierciu otwierają się po remoncie

Filie biblioteki w Zawierciu przy ul. Powstańców Śląskich otwierają się po remoncie. Wnętrza po remoncie robią wrażenie. Otwarcie już 8 marca.

 

Filie biblioteki w Zawierciu przy ul. Powstańców Śląskich – Filia nr 2 dla Dzieci i Młodzieży, Filia nr 4 dla dorosłych oraz Filia nr 10 otwierają się dla czytelników. Już za 2 tygodnie, dokładnie 8 marca wszystkie w/w placówki wznawiają swoją działalność. To znakomita wiadomość dla wszystkich czytelników. od tego dnia bowiem, będą mogli już w pełni korzystać z księgozbioru biblioteki miejskiej.

Przypominamy, iż budynek biblioteki zlokalizowanej przy ul. Powstańców Śląskich w ostatnim czasie przechodził gruntowny remont. W związku z tym, wszystkie trzy filie były nieczynne.

Najpierw dokonano modernizacji budynku z zewnątrz.

Cały budynek z zewnątrz ocieplono, wstawiono również nowe drzwi zewnętrzne oraz okna – dokładnie pojawiło się 46 nowych okien.

W budynku pojawiła się także całkowicie nowa instalacja centralnego ogrzewania. Zapewni to komfort dla pracowników biblioteki, ale również i dla czytelników.

Całkowity koszt remontu zewnętrznej elewacji, stolarki okiennej oraz założenia nowej instalacji grzewczej wynosi 450 tysięcy złotych. Miasto na ten cel pozyskało dofinansowanie w wysokości 85% tej kwoty w ramach tzw. ZIT-ów.

 

Źródło i foto : Biblioteka Zawiercie

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

Zobacz także :

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *