Festiwal Wiesława Ochmana w Zawierciu

Festiwal Wiesława Ochmana w Zawierciu uroczyście rozpoczęty

Festiwal Wiesława Ochmana w Zawierciu uroczyście rozpoczęty – gala otwarcia odbyła się w czwartek, 7 października o godzinie 18:00 w MOKu.

 

Festiwal Wiesława Ochmana w Zawierciu, a konkretnie już druga jego odsłona, rozpoczął się w czwartek, 7 października o godzinie 18:00 w Miejskim Ośrodku Kultury “Centrum” w Zawierciu. Podczas uroczystości towarzyszyły gościom kompozycje Wolfganga Amadeusza Mozarta. Gala ta bowiem nosiła nazwę “Melodie Mozarta w karierze Ochmana”. W wydarzeniu tym uczestniczył także Prezydent Miasta Zawiercie Łukasz Konarski.

Podczas kolejnych, trzech dni 2. Festiwalu Wiesława Ochmana , na miłośników jego twórczości czeka jeszcze moc atrakcji. Otóż, w piątek 8 października o godzinie 11:00 odbywały się warsztaty dla młodzieży – tzw. Dzień dla Młodych. Z kolei po południu, o godzinie 18:00, na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury w Zawierciu wystawiona będzie operetka “Hrabina Marcia”.

Natomiast w sobotę, 9 października, odbędzie się Koncert Pokoleniowy. Będzie to piękny koncert muzyki sakralnej zorganizowany w Bazylice Mniejszej Apostołów Piotra i Pawła. Wystąpią m.in. Krystian Ochman (tenor, a zarazem wnuczek Wiesława Ochmana), Anita Maszczyk, a także Aleksandra Płóciennik.

Ponadto, w Galeria Stara Łaźnia odbędzie się także “Wernisaż malarstwa polskiego”. Jednakże wstęp, nie będzie tutaj dodatkowo płatny.

Uwiecznieniem całego festiwalu, będzie bowiem gala charytatywna. Odbędzie się ona w niedzielę, 10 października. o godzinie 18:00 bowiem na scenie pojawią się artyści z Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego.

Skąd jednak pomysł na festiwal ?

Otóż przypominamy, iż  Festiwal Wiesława Ochmana  w Zawierciu to kontynuacja odbywających się przed laty koncertów charytatywnych pn. “Wiesław Ochman i jego goście”. Obecnie, wydarzenie zmieniło nieco charakter. W 2019 roku po raz pierwszy odbył się Festiwal Wiesława Ochmana w Zawierciu. Bowiem w roku poprzednim, z uwagi na sytuację epidemiczną, festiwal nie mógł się odbyć. Jednakże obecnie, udało się zorganizować festiwal. Należy jednak pamiętać o zachowaniu podstawowych zasad sanitarnych ( obowiązku zasłaniania ust i nosa, ale także zachowania bezpiecznej odległości). Organizatorzy zadbali bowiem o to, aby festiwal odbywał się w pełni w bezpiecznych warunkach.

 

Foto: UM Zawiercie
 

Zobacz Także:

Szkoła Medyczna w Zawierciu obchodzi jubileusz 60-lecia istnienia

Bieg na orientację w Zawierciu – ruszyły zapisy

Interaktywna tablica w Zawierciu – monitory trafią do 6 szkół

Przedszkole nr 3 w Zawierciu zyskało nową salę sensoryczną

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *