Egzaminy na prawo jazdy już w październiku w Zawierciu

Egzaminy na prawo jazdy już w październiku w Zawierciu

Egzaminy na prawo jazdy już w październiku w Zawierciu. Władze ośrodka mają nadzieję, że nowy punkt przyciągnie do Zawiercia osoby m.in. z całego powiaty zawierciańskiego oraz  powiatu myszkowskiego, które dziś często zdają egzamin na prawo jazdy w Częstochowie, Dąbrowie  Górniczej .

 

Egzaminy na prawo jazdy już w październiku w Zawierciu będziemy mogli  zdawać w kategoriach A, A1, AM i A2 oraz kategorię B1 i B. Pierwotnie Oddział WORD-u miał być kierowany przez WORD w Katowicach, jednak zdecydowano ostatecznie, że to Częstochowa się tym zajmie. Do potrzeb ośrodka w Zawierciu zaadaptowane zostały pomieszczenia , w której mieścił się punkt paszportowy.

 

Na jakim etapie  przygotowań jest obecnie  Oddział WORD-u w Zawierciu oraz  kiedy możemy się spodziewać  otwarcia, zapytaliśmy Starosty Zawierciańskiego  Gabriela Dorsa.

 – Prace adaptacyjne budynku, w którym mieścić się będzie siedziba Oddziału Terenowego WORD zostały już zakończone i miejsce jest gotowe do przeprowadzania egzaminów.

 (Prace wykonano zgodnie z postanowieniami Umowy nr RU-8/2022/GMS zawartej dnia 5 kwietnia 2022r. dotyczącej wykonania zadania pn.: „Modernizacja pomieszczeń przy ul. Parkowej 2 w Zawierciu”).

Aktualnie trwają przygotowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z uzyskaniem ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę lub zgłoszeń z brakiem sprzeciwu odpowiedniego organu dla realizacji robót budowlanych dla zadania pn.: „Przebudowa placu przyszkolnego w Zespole Szkół im. gen. Józefa Bema w Zawierciu” 9/2022. Na podstawie tej dokumentacji, która powinna zostać opracowana przed końcem sierpnia br., określona zostanie wartość szacunkowa wykonania prac.

Warto dodać, że przebudowany plac przyszkolny, którego stan na obecną chwilę jest bardzo zły, po remoncie dalej będzie służył młodzieży ZS im. gen. Józefa Bema  – uczniowie tej szkoły w ramach zajęć szkolnych odbywają kurs prawa jazdy.

 

Egzaminy na prawo jazdy już w październiku w Zawierciu

 – Pierwszy egzamin będzie mógł się odbyć po zakończeniu prac związanych z przebudową placu przyszkolnego, na którym będzie zlokalizowany plac manewrowy.

Realny termin, najbardziej optymistyczny to koniec października. Chodzi o procedury.

W związku z tym, że w mediach społecznościowych pojawiły się informacje o wrześniowym terminie egzaminów, chciałbym wyjaśnić, że są to informacje nieprawdziwe, podawane przez osoby nie mające nic wspólnego ani z pomysłem, ani projektem, ani wykonaniem tego przedsięwzięcia, dlatego musimy je zdementować. Dodajmy, że osoby te nawet nie są zorientowane, który OT WORD będzie przeprowadzał te egzaminy. Informujemy również, że Miasto Zawiercie na żadnym etapie nie brało, ani nie bierze udziału w pracach nad powstaniem WORD w Zawierciu – dodaje Starosta Gabriel Dors

 

Mieszkańcy Zawiercia  już się zastanawiają, jak funkcjonowanie ośrodka wpłynie na ruch w okolicy.

 

Zobacz także:

Święto Wojska Polskiego w Zawierciu

Policjanci podsumowali akcję „prędkość”

Koncert charytatywny dla Alicji Gajek

Nowe miejsca pracy w Zawierciu – nowy inwestor w SAG

Kolejny wybieg dla psów w Zawierciu otwarty – tym razem w centrum

Nowości filmowe w Zawierciu – sierpniowy repertuar kina w MOK

Zawiercie – dyżury aptek w sierpnia 2022

Wydział Komunikacji w Zawierciu w nowej lokalizacji

Gminy powiatu zawierciańskiego otrzymały kolejne dofinansowanie

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.