groźnego pożaru w Zawierciu

Dziś w nocy doszło do groźnego pożaru w Zawierciu- Zdjęcia

Do groźnego pożaru w Zawierciu doszło w nocy o godz. 2:15 przy ulicy Mrzygłodzkiej. Dwóch rannych strażaków trafiło do szpital w Zawierciu.

 

W  nocy ze środy na czwartek w Zawierciu  przy ulicy Mrzygłodzkiej doszło do groźnego pożaru w Zawierciu. Pożarowi  uległ budynek  jednorodzinny, w którym na szczęście nikogo w danym momencie nie było.

 

–  O godz. 2:15 wpłynęło zgłoszenie do stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP o pożarze w budynku jednorodzinnym w Zawierciu przy ul. Mrzygłodzkiej. Po dojeździe Straży Pożarnej na miejsce ustalono iż pożarem objęty jest cały budynek. Uzyskano również informacje od osób postronnych, że w środku prawdopodobnie przebywa jedna osoba. Przeszukano cały budynek, nie znaleziono żadnej osoby. Cały budynek uległ spaleniu, zawalił się dach obiektu –  poinformował portal rzecznik prasowy KP PSP Zawiercie Grzegorz Nowak

 

Po opanowaniu sytuacji pożarowej, kolejne działania polegały na dogaszeniu, dokładnym przeszukaniu pogorzeliska celem potwierdzenia braku osób w budynku.

 

Groźny Pożar w Zawierciu – Dwóch  strażaków zostało rannych

 

 –  W wyniku zdarzenia dwóch strażaków JRG PSP Zawiercie zostało poparzonych, są to poparzenia I-go i II-go stopnia, kończyn górnych, nie zagrażające ich życiu. Na miejscu pracowały 4 zastępy PSP w tym Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Zawierciu oraz 4 Zastępy OSP. Działania trwały około 4 i pół godzinydodaje  rzecznik KPP PSP Zawiercie.

 

Drugi  Groźny Pożar w Zawierciu w tym tygodniu

 

Do pierwszego  pożaru domu  jednorodzinnego, doszło  we wtorek 24 marca br. przy ulicy Rolniczej. W pożarze domu zginęła wówczas starsza kobieta. Na miejscu pracowało 5 zastępów straży pożarnej

 

Foto: OSP KSRG Żerkowice

Zobacz także: Kolejne 2 osoby wyleczone z koronawirusa na Śląsku

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *