nr 2 w Zawierciu

Dzieci uczą rodziców – akcja edukacyjna w Zawierciu

Ogólnopolska akcja edukacyjna w Zawierciu pn. „Dzieci uczą rodziców” ma na celu zachęcić młodych ludzi do rozmów z rodzicami na jakże ważne dla nas wszystkich tematy- m.in. na temat segregacji śmieci.

Akcja edukacyjna w Zawierciu pn. „Dzieci uczą rodziców” pod Honorowym patronem jest Minister Edukacji Narodowej trwa od początku roku szkolnego 2019/2020 i potrwa aż do jego końca. Łącznie udział wzięło i weźmie w niej około 300 dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli z Zawiercia. Każdego miesiąca placówki szkolne i przedszkolne otrzymują w ramach akcji specjalne materiały, które wykorzystywane są podczas lekcji. Tematyką tychże lekcji jest naprzemiennie bezpieczeństwo dzieci i młodzież, ekologia, historia i sport. Wszystko po to, aby uświadomić dzieciom jak ważna w naszym życiu jest aktywność fizyczna i dbanie o środowisko naturalne. Dzieci z kolei otrzymane w szkole materiały zabierają do domu i ich zadaniem jest przeprowadzenie z rodzicami rozmowy na wskazany temat.

 

W ramach tej akcji, 14 lutego w hali OSiR przy ul. Moniuszki 10 o godzinie 11:00 odbędzie się spotkanie, w którym  udział wezmą dzieci i młodzież z zawierciańskich szkół i przedszkoli.  Dzieci otrzymają wówczas od Centrum Rozwoju Lokalnego specjalne kolorowanki, które będą nawiązywać do tematyki akcji- czyli segregacji śmieci.

 

źródło: UM Zawiercie

Zobacz także: Chwila grozy w Zawierciu . Odkręcił kurki z gazem – mieszkańcom groziło wysadzenie bloku!

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *