Działali także w Zawierciu

Działali także w Zawierciu – zatrzymani za kradzieże i paserstwo

Działali także w Zawierciu – trafili jednak w ręce funkcjonariuszy i grozi im surowa kara za kradzieże, paserstwo, jak również za przestępczość narkotykową.

Działali także w Zawierciu- mowa tutaj bowiem o grupie przestępczej, która zajmowała się kradzieżą samochodów, a także paserstwem. Na terenie całego kraju dokonywali oni  kradzieży samochodów od 2020 roku, po czym rozbierali na części, a następnie sprzedawali. Śledczy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach rozpracowywaniem grupy zajmowali się od kwietnia br. Niedawno wpadli oni w ręce stróżów prawa.

Zatrzymani mężczyźni to obywatele Ukrainy ( 31, 32 oraz 53- latek), a także Polacy w wieku 39 i 40 lat. Głównie działali oni na terenie województwa śląskiego oraz małopolskiego.

Podczas zatrzymania, na miejscu ich pobytu mundurowi zabezpieczyli skradziony sprzęt : 4 motocykle i samochód osobowy oraz części samochodowe o wartości ok. 500 tys. zł (m.in. 11 silników samochodowych i 16 skrzyń biegów).

Ponadto, zatrzymano również urządzenia, które służyły złodziejom do okradania samochodów, jak również 56 tysięcy złotych w gotówce.

Oprócz tego, na miejscu ujawniono także znaczną ilość narkotyków – 1,5 kg amfetaminy i 300 gramów marihuany. Tym także zajmowali się zatrzymani.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Myszkowie. Prokurator postawił im zarzuty : kradzieży z włamaniem do samochodów, paserstwa, a także posiadania znacznej ilości narkotyków.

Dwóch z zatrzymanych obywateli Ukrainy trafiło do aresztu tymczasowego na 3 miesiące. Z kolei pozostałych objęto nadzorem policyjnym, a także zastosowano poręczenie majątkowe. Taką decyzję podjął Sąd Rejonowy w Myszkowie.

 

W całej akcji związanej z zatrzymaniem udział wzięli również policjanci z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Katowicach, jak również funkcjonariusze straży granicznej z Hrebennem i Rudy Śląskiej.

 

Źródło i foto : Policja Śląska

 

Zobacz także :

Elektryczne autobusy w Zawierciu – podpisano umowę

Nowe oblicze budynków przy ul. Niedziałkowskiego i Westerplatte

Oddział dziecięcy w Zawierciu po remoncie robi wrażenie

 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *