Strażą Miejską w Zawierciu

Dwie 15-latki wraz ze Strażą Miejską w Zawierciu uratowały mężczyznę

W piątek, 6 marca, dwie 15-latki razem ze Strażą Miejską w Zawierciu uratowały życie mężczyźnie, który ranny leżał w pobliżu wiaduktu przy ul. Batorego.

Wraz ze Strażą Miejską w Zawierciu dwie 15-letnie dziewczyny – Natalia i Oliwia uratowały życie nieznajomemu mężczyźnie. Gdyby nie oni, nie wiadomo co by się stało z rannym mężczyzną.

Z relacji obu 15-latek wynika,że rano dziewczyny przechodziły ul. Batorego w Zawierciu. Zobaczyły tam leżącego mężczyznę, który na pierwszy rzut oka wyglądał jakby był pijany. Postanowiły jednak podejść i sprawdzić co się stało. Na miejscu okazało się, że mężczyzna w wieku ok.60 lat,  jest ranny- ma złamaną nogę, a obok niego leżała kula. Mężczyzna nie był w stanie podnieść się, aby iść dalej. Dziewczyny natychmiast wezwały kartkę, która przyjechała dopiero po 30 minutach.  Ratownicy jednak stwierdzili, iż mężczyzna musi udać się do przychodni sam i oni mu nie pomogą ( pani doktor z karetki stwierdziła, że noga ma owrzodzenia i oni nie są w stanie udzielić mu pomocy). Karetka odjechała, a dziewczyny także wróciły do domu.

Kilka godzin później, jedna z nich przechodziła tą samą drogą. Ów mężczyzna w dalszym ciągu tam leżał. Dopiero wówczas podjęły inną próbę pomocy rannemu mężczyźnie. Dziewczyna skontaktowała się z matką, a ta natychmiast zadzwoniła na Straż Miejską. Po chwili strażnicy zjawili się na miejscu. Podczas ich interwencji mężczyzna stracił przytomność. Bez chwili zawahania rozpoczęli oni resuscytację krążeniowo – oddechową, którą prowadzili aż do przyjazdu karetki.  Na szczęście mężczyznę udało się uratować.  

Gdyby nie brak obojętności nastolatek i błyskawiczna interwencja strażników miejskich, nie wiadomo jak potoczyły by się dalsze losy rannego człowieka. Sytuacja ta pokazuje, jak ważna jest zwykła ludzka pomoc. Uświadamia nam, że tak naprawdę niewielkim kosztem możemy uratować komuś życie. Niestety, w dzisiejszym świecie pełno jest znieczulicy wśród ludzi. Nie bądźmy jednak obojętni na ludzie cierpienie i krzywdę. Reagujmy ! Pomagajmy ! No nas nic nie kosztuje !

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

Zobacz także : Przegrana Aluronu Virtu Zawiercie w starciu z Asseco Resovią 2:3

 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

2 thoughts on “Dwie 15-latki wraz ze Strażą Miejską w Zawierciu uratowały mężczyznę

  Gosc

  (7 marca 2020 - 15:56)

  Karetka go nie zabrała? W jakich czasach my żyjemy? Brawo za odwagę dziewczyny.

  Zbulwersowana

  (7 marca 2020 - 14:33)

  Pani doktor z karetki powinna ponieść karę np. utrata pracy by ją czegoś nauczyła, za brak udzielenia pomocy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *