Dożynki powiatowo - gminne

Dożynki powiatowo – gminne w tym roku bez części artystycznej

Dożynki powiatowo – gminne w tym roku odbędą się w nieco odmienny sposób. Nie będą im towarzyszyły wystepy artystyczne, tak jak to się odbywało dotychczas w latach poprzednich.

Dożynki powiatowo – gminne, czyli Święto Chleba, odbędą się już w najbliższą niedzielę, 23 sierpnia. Tegoroczne uroczystości jednak ograniczone będa jedynie do dziękczynnej mszy świętej. Nie odbędą się coroczne występy artystyczne związane z tym świętem. Spowodowane to jest przez obecie panującą sytuację epidemiczną. Wszystko po to, aby zminimalizować ryzyko zakażenia i zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców.

Dziękczynna msza święta dożynkowa odbędzie się w najbliższa niedzielę, 23 sierpnia, o godzinie 12:00 w Bazylice Mniejszej p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu. Ona także odbędzie się w węższym gronie niż dotychczas miało to miejsce. Mszę tą celebrował będzie Biskup Archidiecezji Częstochowskiej ksiądz biskup Andrzej Przybylski.

Mimo zaostrzonych wymogów sanitarnych, nie zabraknie przepięknych wieńców dożynkowych. Przed mszą, odbędzie się bowiem konkurs na najpiękniej wykonany wieniec. Ten, który zostanie wybrany jako najpiękniejszy, zaprezentuje nasz region na Dożynkach Jasnogórskich.

Dla mieszkańców naszego regionu, świeto to ma bardzo duże znaczenie. Celem mszy świętej jest głównie podziękowanie za plony, jakimi zostalismy obdarowani. W dalszym ciągu bardzo duża grupa ludzi utrzymuje się bowiem z rolnictwa.

Wszyscy, którzy wyrażą chęć wzięcia udziału w uroczystościach, muszą pamietać o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa. Podczas mszy świętej, w kościele wymaga się zasłaniania ust i nosa maseczkami, ewentualnie przyłbicami. Zaleca się także utrzymywanie bezpiecznej odległości – przynajmniej 1-1,5 metra.

 

Źródło i foto :

Powiat Zawierciański

Gmina Zabór

 

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

Zobacz także : Policjanci z Zawiercia zatrzymali za propozycję łapówki

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *