Akcji Znicz w Zawierciu

Doszło bowiem do 1 wypadku, 14 kolizji i 3 zatrzymań nietrzeźwych kierowców. podsumowanie Akcji Znicz w Zawierciu

Doszło bowiem do 1 wypadku, 14 kolizji i 3 zatrzymań nietrzeźwych kierowców. Podsumowanie Akcji Znicz w Zawierciu.

 

Doszło bowiem do 1 wypadku, 14 kolizji i 3 zatrzymań nietrzeźwych kierowców. Podsumowanie Akcji Znicz w Zawierciu. W poniedziałkowy poranek, 4 listopada, policjanci Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu zakończyli działania w ramach corocznej Akcji Znicz w Zawierciu

 

Podsumowując długi weekend mundurowi zaznaczyli, iż tegoroczny okres Święta Zmarłych był na drogach Zawiercia bezpieczniejszy niż rok poprzedni. Doszło bowiem do 1 wypadku, 14 kolizji i 3 zatrzymań nietrzeźwych kierowców. Statystyki pokazują,że jest to o 7 kolizji mniej w porównaniu do roku 2018.

 

Wypadek miał miejsce w piątek w okolicach cmentarza komunalnego. Na poboczu ul. Glinianej zaparkowany był samochód. Kierowca, przekazał kluczyki swojemu 10-letniemu synowi, aby ten wszedł do samochodu się ogrzać. Chłopiec jednak uruchomił samochód, który następnie stoczył się najeżdżając na stopę przechodzącego obok 67-letniego mężczyzny. Mężczyzna ten doznał urazu stopy i został w związku z tym przewieziony do szpitala, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 

Policjanci zatrzymali także 3 kierowców, którzy kierowali samochodem w stanie nietrzeźwym. Do pierwszego zatrzymania doszło w Porębie w piątek, 1 listopada o godz. 11:50. Kierujący pojazdem marki BMW 31-latek był pod wpływem narkotyków. Tego samego dnia wieczorem na ul. Paderewskiego mundurowi zatrzymali 18-latka, który kierował Toyotą po zażyciu środków odurzających. Kolejnym zatrzymanym był 59-letni kierowca Matiza, którego policjanci zatrzymali w niedzielę, 3 listopada, na ul. Blanowskiej. Mężczyzna jak się okazało, miał we krwi 1,2 promila alkoholu.

 

Poza tymi przypadkami nie odnotowano poważniejszych wykroczeń na drodze, a tegoroczną akcje uznać można za w miarę spokojną. Największy ruch, policjanci zaobserwowali na drodze krajowej 78. W związku z tym, na największych skrzyżowaniach oraz w pobliżu cmentarzy, policjanci kierowali ruchem, co znacznie upłynniło jazdę.

————————————————

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

źródło: KPP Zawiercie

 

Czytaj także : Obchody 101-lecia odzyskania niepodległości w Zawierciu [ZAPOWIEDŹ]

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *