Dofinansowanie dla MOK w Zawierciu

Dofinansowanie dla MOK w Zawierciu – przyznano ponad 400 tysięcy

Dofinansowanie dla MOK w Zawierciu – pozyskano 430 tysięcy złotych w ramach programu “Infrastruktura domów kultury” MKDNiS.

 

Dofinansowanie dla MOK w Zawierciu przyznano w ramach programu “Infrastruktura domów kultury”. Program ten zorganizowało Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Wniosek, który złożył Miejski Ośrodek Kultury Centrum w Zawierciu otrzymał pozytywną opinię komisji. Wyniki ogłoszono 4 marca.

Kwota, jaką przyznano MOK Zawiercie pozwoli na realizację projektu “ZAWartE – otwarte. Galeria bez barier”. W ramach prac galeria przejdzie ogromną modernizację. Przede wszystkim zostanie dostosowana dla osób niepełnosprawnych- powstaną nowe toalety właśnie dla osób z utrudnionym poruszaniem. Dostęp do obiektów kulturalnych dla takich osób jest niezwykle ważny. Wielu z nich nie może skorzystać z wielu obiektów ze względu na ograniczenia. Miasto Zawiercie postanowiło z tym walczyć – każdy bowiem ma prawo takiego samego dostępu do instytucji publicznych i kulturalnych. Ponadto, dolne i górne sale wystawowe przejdą metamorfozę.

To dopiero początek zmian. Miasto zapowiada bowiem, że Miejski Ośrodek Kultury Centrum w Zawierciu czeka jeszcze wiele pozytywnych zmian. Wszystko po to, aby ośrodek był bardziej nowoczesny i dużo łatwiej dostępny dla wszystkich mieszkańców.

 

Źródło i foto : MOK Centrum

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

Zobacz także :

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *