Dodatkowe dni wolne

Dodatkowe dni wolne – rząd rozważa “wydłużenia” Wszystkich Świętych

Dodatkowe dni wolne od pracy – takie rozwiązanie rozważa rząd w związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych. Wszystko po to, aby zminimalizować tłoki na cmentarzach.

 

Dodatkowe dni wolne od pracy na początku listopada to propozycja polskiego rządu. Wprowadzenie takiego rozwiązania miałoby na celu zmniejszenie tłoku na grobach naszych bliskich.

Obecnie trwają bowiem dyskusje na ten temat. Póki co przedstawiciele rządu nie podają żadnych konkretnych informacji na ten temat. Zdradzają jedynie, że pojawił się taki pomysł.

Przypominamy, iż kilka dni temu pojawiła się w mediach informacja, jakoby cmentarze mogły być zamknięte na Wszystkich Świętych. Powodem tego ograniczenia miał być dynamiczny rozwój epidemii koronawirusa w naszym kraju.

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zapowiedział jednak, iż na daną chwilę nie przewiduje się takiego rozwiązania. Zaleca bowiem, aby wizyty na grobach bliskich rozłożyć na miarę możliwości w czasie.

Najbliższe dni pokażą jak sytuacja będzie się dalej rozwijać.

Przypominamy także, że od soboty, 10 października, obowiązuje nakaz noszenia maseczek nie tylko w sklepach, ale także w każdej przestrzeni publicznej- nawet na ulicach,jak również i na cmentarzach. Osoby, które nie stosują się do nakazów, nie będą zakrywały ust i nosa mogą zostać ukarane surowym mandatem. Policja może nałożyć za nieprzestrzeganie nakazu nawet 500 zł mandatu.

 

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

Zobacz także : Targ na Marszałkowskiej w Zawierciu – lokale użytkowe do wynajęcia

Cmentarze zamknięte na Wszystkich Świętych ? Jakie plany ma rząd?

 

Źródło : Polsat News

 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *