rozbudowa Żłobka w Zawierciu

Do końca marca tego roku zakończy się rozbudowa Żłobka w Zawierciu

Do końca marca tego roku zakończy się rozbudowa Żłobka w Zawierciu  przy ulicy  Marszałkowskiej 28. Powstanie dodatkowych 75 miejsc, a całkowity koszt tej inwestycji wynosić będzie 3 945 825zł.

 

Do końca marca tego roku zakończy się rozbudowa Żłobka w Zawierciu.. Od dłuższego czasu młodzi rodzice w naszym mieście zmagali się z problemami z umieszczeniem swoich maluszków w żłobku- ze względu na ograniczoną ilość miejsc. Pod koniec  lutego 2020 roku informowaliśmy na łamach naszego portalu o dofinansowaniu, jakie udało się pozyskać Prezydentowi Miasta na rozbudowę obecnego żłobka w ramach programu Maluch+. Organizatorem tego programu jest Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W ramach tego programu miasto otrzymał dofinansowanie w kwocie 1 882 500zł. Kwota ta wraz z kwotą z budżetu miasta pozwoli na rozbudowanie żłobka – powstanie dodatkowych 75 miejsc.

 

Obok budynku obecnego, powstał  zupełnie nowy, dodatkowy budynek. Na terenie żłobka stanie także nowoczesny plac zabaw. Dla lepszego komfortu i bezpieczeństwa  powstanie także nowy chodnik i większy parking. Z związku z rozbudową żłobka przewiduje się również zwiększenie etatów o 9 dodatkowych.

 

Koniec remontu pierwotnie  przewidywany  był  na koniec 2020 roku. Niestety inwestycji  nie udało się  zakończyć w ubiegłym roku.  A co było jego powodem?  Na to pytanie  odpowiedziała nam rzeczniczka  zawierciańskiego magistratu Monika Polak-Pałęga

 

 – Podpisaliśmy aneks do umowy z wykonawcą, z którego wynika, że rozbudowa ma zostać zakończona do 31 marca tego roku. Przedłużenie ma związek z pandemią koronawirusa. Chodziło między innymi o opóźnienia w dostawie materiałów, które były niezbędne do dokończenia inwestycji. Obecnie rozpoczęły się już prace wykończeniowe w nowym budynku.

Zobacz  Także 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *