Dni  Zawiercia

Dni Zawiercia oraz Majówka odwołane!

Dni  Zawiercia  oraz Majówka  w tym roku  nie odbędą się . Pieniądze zostaną przekazane na ważniejszy cel – taką decyzję podjęły władze miasta.

 

Fundusze, które miały być przeznaczone na organizację imprez w ramach święta miasta oraz majówki (Dni Zawiercia  miały kosztować – ok. 240 tys. zł. Natomiast Majówka – około 50 tys. zł) , zostaną przekazane głównie na wsparcie działań związanych z epidemią.

 

–  Chcemy, by zaoszczędzone w ten sposób pieniądze zostały przeznaczone m.in. na walkę z koronawirusem. Na bieżąco będziemy monitorować sytuację szpitali i stacji pogotowia ratunkowego.

  – Jednocześnie ewentualne wsparcie musi być zgodne z obowiązującym prawem, ponieważ – jak Państwo doskonale wiecie – Gmina Zawiercie nie jest organem prowadzącym szpitala. Na pewno będziemy podejmować kolejne kroki, by mieszkańcy Zawiercia byli bezpieczni – podsumowuje prezydent  Łukasz Konarski

 

Nowe obostrzenia Rządu Polskiego w związku z koronawirusem

Od środy, 25 marca, możemy opuszczać dom tylko w przypadku pójścia do pracy, do sklepu oraz apteki czy lekarza. Jak zapowiedział premier – nie dotyczy to kontaktów rodzinnych. Nieuzasadnione gromadzenie się powyżej 2 osób w miejscach publicznych, będzie surowo karane. Grozi za to nawet kara pieniężna w wysokości 5 tysięcy złotych. Minister Zdrowia prosił, abyśmy podeszli do sprawy zdroworozsądkowo, ale z powagą. Musimy ograniczyć wyjścia z domu do absolutnego minimum. Wszystko to  ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa ludzi oraz zahamowanie rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19. W przeciwnym razie, jak zapowiedział minister – nie uda się zapobiec dalszej epidemii i nie będziemy w stanie uratować zdrowia i życia wielu ludzi.

 

Restrykcje te dotyczą także komunikacji miejskiej. W autobusach i tramwajach w tym czasie podróżować może jedynie tyle osób, którzy zajmą połowę miejsc siedzących.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem na dzień 29 marca ( godz. 14:40) to 1 771

 

Zobacz także: Aktualne godziny pracy placówek pocztowych w Zawierciu

źródło: UMZawiercie

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *