Szpital Powiatowy w Zawierciu

Diety radnych na ratowanie szpitala- czy w Zawierciu to możliwe ?

“To jest radnych, posłów kasa, za te kasę… masek masa”- to nazwa akcji, jaką wprowadzono w gminie Staszów. Jej założeniem jest przekazanie diety radnych na ratowanie szpitala.

Diety radnych na ratowanie szpitala – takie założenia ma akcja, której pomysłodawcą jest jeden z radnych miejskich gminy Staszów w województwie świętokrzyskim. Przyłączyli się do niej wszyscy radni, dzięki czemu udało się uzbierać ponad 20 tys.złotych. Pieniądze te przeznaczy się na zakup niezbędnych dla szpitala materiałów ochronnych. Radny zaproponował także, aby do akcji włączyli się radni samorządowi z całego kraju. Dzięki temu będzie można pomóc wielu szpitalom, w których brakuje podstawowych środków ochrony. Jak obliczył – gdyby wszyscy radni oddali swoją dietę z tylko jednego miesiąca, to można by uzbierać kwotę w wysokości ok. 24 mln złotych. W całym kraju jest bowiem ok. 29,5 tys. radnych (miejskich i powiatowych). Jeśli średnia dieta każdego radnego wynosi ok. 800 zł, to łącznie robi się pokaźna kwota.

Czy w Zawierciu jest to możliwe ? Czy zawierciańscy radni miejscy i powiatowi przyłączą się do akcji i wesprą zawierciański Szpital Powiatowy?  Idąc w ślad za radnymi ze Staszowa zsolidaryzują się w celu niesienia pomocy w tak trudnym dla nas wszystkich czasie?

Przypominamy, iż w związku z rozprzestrzeniającym się zakażeniem wirusem COVID-19, szpitale na terenie całego kraju walczą z dużą ilością pacjentów objętych kwarantanną. Do tego celu niezbędne są materiały ochronne- dla lekarzy, pielęgniarek. Niestety brakuje ich niemalże wszędzie. Akcja zapoczątkowana przez radnych ze Staszowa jest zatem godna pochwały i naśladowania. Czekamy zatem teraz na kolejnych radnych, którzy zechcą pomóc służbie medycznej, która wbrew pozorom, codziennie bardzo się naraża niosąc pomoc osobom zakażonych koronawirusem.

Jak więc podejdą do tego radni Rady Miejskiej z Zawiercia? Czekamy teraz na ich ruch.

Źródło : Radio Kielce

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

Zobacz także: Nowe obostrzenia Rządu Polskiego w związku z koronawirusem

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *