Deklaracja o sposobie ogrzewania

Deklaracja o sposobie ogrzewania – złóż ją już dziś do urzędu miasta

Deklaracja o sposobie ogrzewania – obowiązek jej składania pojawił się 1 lipca 2021. Nie czekaj i już dziś zgłoś ten fakt do swojego urzędu miasta lub gminy.

 

Deklaracja o sposobie ogrzewania dotyczy wszystkich właścicieli domów i zarządców mieszkań. Obowiązek ten pojawił się 1 lipca 2021 roku. W deklaracji umieszczamy informacji jakie źródło ciepła użytkujemy w naszym domu – czy piec, kominek, a może ogrzewanie elektryczne.

Termin złożenia deklaracji upływa z dniem 31 czerwca 2022 roku. Natomiast w przypadku źródeł ciepła, które uruchomiono po 1 lipca 2021 roku – termin ten wynosi odpowiednio 14 dni od jego uruchomienia.

CEEB to ewidencja, której celem jest poprawa jakości powietrza. Znajdą się w niej kompleksowe dane dotyczące źródeł ogrzewania budynków, jak również informacje na temat programów finansowania wymiany pieców.

Deklarację o źródłach ogrzewania muszą złożyć właściciele/zarządcy budynków zasilanych przez źródło ciepła lub spalania paliw do 1MW. W przypadku mieszkania, którego ogrzewanie jest zasilane przez wspólne źródło ciepła, np. z miejskiej czy lokalnej sieci ciepłowniczej, to zarządca zgłosi deklarację. Natomiast jeżeli w lokalu znajduje się indywidualne źródło ciepła, np. kominek, bojler elektryczny czy koza, to taką deklarację właściciel składa samodzielnie (także kominek bez funkcji c.o.,używany jedynie okazjonalnie). Jeżeli w budynku nie ma źródła ciepła, to deklaracji do CEEB składać nie musimy. Deklarację składamy albo papierowo albo elektronicznie.

Druk deklaracji pobieramy ze strony CEEB i wypełniony zanosimy do Urzędu Miasta / Gminy lub wysyłamy tradycyjną pocztą.

Istnieje również możliwość złożenia wniosku drogą elektroniczną. Potrzebujemy do tego jednak profil zaufany  / e-dowód / podpis kwalifikowany

Wszelkie niezbędne informacje dotyczące składania deklaracji, film instruktażowy oraz druki dostępne są TUTAJ

Zobacz także :

Opłatomat w zawierciańskim Urzędzie Miasta

Filmowe nowości w MOK Zawiercie – repertuar na luty 2022

Młode Zawiercianki Mistrzyniami Śląska

Kabaret Paranienormalni odwiedzi Zawiercie – przygotowali nowy program

Retro Zawiercie – czyli Szkoła Towarzystwa Akcyjnego

 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.