Czterech Zawiercian

Czterech Zawiercian ukaranych grzywną Sanepidu

Sanepid w Zawierciu nałożył pierwsze grzywny za nieprzestrzeganie kwarantanny.  Czterech Zawiercian ukaranych karą 5 tysięcy złotych

 

Czterech Zawiercian ukaranych zostało grzywną w wysokości 5 tysięcy złotych. Z wnioskiem do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego zgłosili się policjanci Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu, po tym, jak zatrzymano trzech z nich na złamaniu kwarantanny. Czwarty z nich, opuścił miejsce zamieszkania w innym celu niż przewidują to obecne przepisy. Teraz każdy z tych mężczyzn będzie musiał zapłacić grzywnę w wysokości 5 tysięcy złotych. Ponadto, Sanepid nie wyklucza także odpowiedzialności prawnej, która mogą ponieść mężczyźni. W tym celu, Powiatowy Inspektor Sanitarny skieruje wiosek do sądu o ukaranie.

 

Policja wraz ze Strażą Miejską prowadzą  kontrole na terenie cały miasta.

 

Policja wraz ze Strażą Miejską prowadzą wzmożone kontrole na terenie cały miasta. Wszystko to w celu zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańców i zahamować rozprzestrzenianie się zakażeń koronawirusem. Do tej pory zawierciańscy policjanci zatrzymali 7 osób za nieprzestrzeganie ustalonych zasad bezpieczeństwa. Na obecną chwilę czterech z nich zostało już ukarany grzywną.

 

Przypominamy,że zgodnie z ostatnimi wytycznymi  Rządu Państwa Polskiego,dozwolone jest wychodzenie z domu jedynie w przypadku konieczności zapewnienia potrzeb bytowych, a gromadzenie powyżej 2 osób jest surowo zabronione. Wszelkiego rodzaju spacery, wycieczki do parków, lasów, placów zabaw, mimo piękniej, iście wiosennej pogody za oknem, jest surowo zakazane. Osoby objęte kwarantanną domową z kolei mają całkowity zakaz opuszczania miejsca zamieszkania. Niestosowanie się do tych wytycznych będzie surowo karane. Działania te mają bowiem na celu jedynie zapewnienie możliwie największego bezpieczeństwa i powstrzymanie rozprzestrzenia się wirusa COVID-19. Nie jest to żadna forma ograniczenia wolności człowieka. Wszystko to jest dla naszego dobra,a kary, jakie są nakładane za łamanie prawa, mają wpłynąć na naszą zbiorową odpowiedzialność.

Źródło i foto : KPP Zawiercie

 

Zobacz także:    Policja Zawiercie ukarała kolejne 4 osoby za naruszenie zakazów

 

51-letnia mieszkanka Zawiercia walczy o dalsze życie – [Film]

 

ZKM Zawiercie w okresie Świąt Wielkanocnych [INFORMACJA]

 

Zawiercie funduje laptopy dla uczniów zawierciańskich szkół

 

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

 

 

 

 

 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *