CMC Zawiercie sponsorem Aluronu

CMC Zawiercie sponsorem Aluronu CMC Zawiercie kolejne sezony

CMC Zawiercie sponsorem Aluronu CMC Zawiercie przez kolejne trzy sezony. Podpisano w tej sprawie porozumienie.

CMC Zawiercie sponsorem Aluronu CMC Zawiercie –  11 lipca 2022r. podpisano porozumienie pomiędzy Aluron CMC Warta Zawiercie SA a CMC Poland sp. z o.o. w zakresie przedłużenia bieżącej współpracy. CMC Poland na kolejne trzy sezony pozostaje sponsorem tytularnym lokalnej drużyny męskiej siatkówki Aluron CMC Warta Zawiercie. Firma wspiera ten klub od sierpnia 2019r. W tym czasie wiele się wydarzyło. Tylko ostatni sezon przyniósł nam fantastyczne, sportowe emocje, związane z uplasowaniem się zespołu na III miejscu w PlusLidze. I tym samym awansem do rozgrywek Ligi Mistrzów. A w niej rywalizują najlepsze klubowe drużyny w Europie.

Ludzie ze stali tworzą Ligę Mistrzów

Od blisko 125 lat huta w Zawierciu jest największym pracodawcą w regionie. W 2003r. Commercial Metals Company przejęła udziały firmy i teraz, działa pod nazwą CMC Poland. Firma prowadząca swoją działalność w obszarze recyklingu, produkcji i przetwórstwa stali, zatrudnia w Polsce ok. 2.800 pracowników z czego ponad 2.300 osób w Zawierciu. Obecność huty widoczna jest w wielu sferach lokalnego życia. To wsparcie Zarząd CMC Poland chce podtrzymać.

CMC Poland jest największym lokalnym pracodawcą. Chcemy w pewnym sensie kreować, wspierać lokalne inicjatywy, zatem sponsorowanie przez kolejne lata klubu Aluron CMC Warta Zawiercie jest dla nas oczywiste, ważne z punktu widzenia wsparcia społeczności lokalnej i wpisuje się w naszą strategię wzmacniania marki CMC – mówi Jerzy Kozicz, Prezes Zarządu CMC Poland. Nasi siatkarze w ostatnich latach dostarczyli nam wielu emocji i chcemy ich jeszcze więcej. Trzecie miejsce w PlusLidze zobowiązuje, jesteśmy w Europejskiej Lidze Mistrzów. Z dumą będziemy nadal finansowo wspierać klub siatkarski, aby zespół mógł realizować sportowe założenia i na tym się skupić.

– Bardzo się cieszę, że tak owocna współpraca z CMC Poland będzie kontynuowana przez co najmniej następne trzy lata. Razem osiągnęliśmy historyczny sukces, jakim nie tylko dla klubu, ale dla Zawiercia jest brązowy medal mistrzostw Polski – przyznaje Kryspin Baran, Prezes Zarządu Aluron CMC Warta Zawiercie SA. – To dla nas powód do wielkiej radości, ale i początek kolejnych wyzwań. Po raz pierwszy wystąpimy w prestiżowej Lidze Mistrzów wśród 20 najlepszych drużyn kontynentu. Z takim wsparciem nie musimy się jednak niczego obawiać. Dzięki odpowiedniemu zapleczu finansowemu możemy być pewni, że będziemy gotowi do rywalizacji na europejskich arenach zarówno pod kątem sportowym, jak i organizacyjnym.

 Wielka sportowa rodzina

Zawiercie potrzebuje jak najwięcej pozytywnych zdarzeń. Takich, dzięki którym mieszkańcy chcą się utożsamiać ze swoim miastem, chcą tu żyć i po prostu je lubią. Klub sportowy, odnoszący sukcesy integruje i daje poczucie satysfakcji. Jest ważnym elementem w budowaniu pozytywnego wizerunku miejsca, w którym mieszkamy.

– CMC Poland stawia na innowacje dzięki czemu stale się rozwija. Podobnie Miasto Zawiercie, musi się rozwijać – powiedział na koniec Jerzy Kozicz, Prezes Zarządu CMC Poland. – Doświadczenie dwóch lat pandemii jeszcze mocniej pokazało nam, że ludzie potrzebują pozytywnych emocji, jakie mogą płynąć np. z sympatyzowania z klubem. Jestem przekonany, że grając zespołowo, możemy zrobić jeszcze więcej, dla społeczności Zawiercia. W kolejnym sezonie życzę naszemu klubowi samych sukcesów, zarówno na poziomie lokalnym, jak i europejskim.

– Aluron CMC Warta to klub znany w siatkarskim środowisku z dobrej organizacji i stabilności finansowej, a także z ogromnego zaangażowania lokalnej społeczności. Był to jeden z ważnych powodów, dla których zdecydowałem się na przyjęcie propozycji z Zawiercia i wiem, że nie jestem pod tym względem wyjątkiem – zdradza Michał Winiarski, nowy szkoleniowiec Aluron CMC Warty Zawiercie. – W trakcie wieloletniej kariery najpierw jako siatkarz, a następnie trener, przekonałem się niejednokrotnie, jak ważną rolę w funkcjonowaniu klubów odgrywa posiadanie stabilnych, odpowiedzialnych sponsorów. Bardzo się cieszę, że jako drużyna możemy liczyć na wsparcie największej lokalnej firmy, a także jej pracowników, którzy stanowią sporą grupę wśród naszych kibiców.

Źródło i foto: CMC Zawiercie

Zobacz także:

Święto Policji w Zawierciu. Za nami tegoroczne uroczystości.

Kino plenerowe w Zawierciu – znamy kolejne seanse

Targi skór i noży w Zawierciu – pierwsze takie wydarzenie w mieście

Dzień Baniek Mydlanych w Zawierciu połączony ze Świętem Kolorów

Filmowe nowości w MOK Zawiercie – repertuar na Lipiec 2022

Biletomat w MOK Zawiercie – teraz bilety kupisz bez kolejki

Zawiercie – dyżury aptek w lipcu 2022

 

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.