Chwila grozy w Zawierciu

Chwila grozy w Zawierciu – mieszkańcom groziło wysadzenie bloku!

Wczoraj, 10 lutego,  w jednym z bloków,  mieszkańcy przeżyli chwilę  grozy w Zawierciu przy ul. Wierzbowej. Nietrzeźwy mężczyzna odkręcił w mieszkaniu kurki z gazem.

 

Chwila grozy w Zawierciu – to mało powiedziane. Tylko dzięki błyskawicznej i zdecydowanej reakcji policjantów  oraz  strażaków udało się zapobiec potężnej tragedii, do jakiej mogłoby dojść w jednym z bloków przy ulicy Wierzbowej w Zawierciu.

 

–  Wczoraj w jednym z bloków przy ul. Wierzbowej w Zawierciu doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Około godz. 16:00 zawierciańscy policjanci otrzymali informację, że na klatce schodowej bloku mieszkalnego wyczuwalna jest silna woń gazu. Mundurowi przybyli na miejsce jako pierwsi i potwierdzili zgłoszenie. Razem ze strażakami ewakuowali mieszkańców. Po wyważeniu drzwi do lokalu, z którego ulatniał się gaz, znaleźli leżącego mężczyznę. Przybyła na miejsce załoga pogotowia udzieliła mu niezbędnej pomocy medycznej. Strażacy potwierdzili silne stężenie gazu. Finalnie mężczyzna został zatrzymany. Okazało się, że 59-latek był pijany. Badanie wykazało prawie 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz odpowie za sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób oraz mienia w wielkich rozmiarach. Grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolnościpoinformowali  funkcjonariusze w mediach społecznościowych

 

Źródło: KPP Zawiercie  

 

Zobacz także: Nietypowa lekcja niemieckiego – w Szkole Podstawowej nr 5 w Zawierciu

 

————————————————

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

1 thought on “Chwila grozy w Zawierciu – mieszkańcom groziło wysadzenie bloku!

    Kibic

    (11 lutego 2020 - 20:12)

    Kolejny zawiedziony kibic siatkówki 😂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *