Szpitala w Zawierciu

Chirurgia Ogólna Szpitala w Zawierciu już po remoncie

Zakończył się remont  Oddziału Chirurgii Ogólnej Szpitala Powiatowego w Zawierciu , którego celem było podniesienie jakości pobytu oraz bezpieczeństwa pacjentów.

 

Zakończył się remont  Oddziału Chirurgii Ogólnej Szpitala Powiatowego w Zawierciu , którego celem było podniesienie jakości pobytu oraz bezpieczeństwa pacjentów. Koszt inwestycji wyniósł przeszło 1,4 mln zł.  Modernizacja została przeprowadzona w ramach realizowanego projektu “Poprawa jakości i dostępności do świadczeń zdrowotnych poprzez modernizację i doposażenie Szpitala Powiatowego w Zawierciu” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

 

Sale wyposażone  zostały w  nowe łóżka i materace, zakupiono także sprzęt medyczny m.in. fotel do pobierania krwi, aparat EKG, pompy infuzyjne, kardiomonitory, mobilny ssak elektryczny i myjkę dezynfektor. Wyremontowano pokoje pacjentów i zaplecze diagnostyczne oraz powstała nowa, czterostanowiskowa sala intensywnego nadzoru z pełnym monitorowaniem pacjenta oraz  izolatka z węzłem sanitarnym

 

Jak czytamy  w komunikacie  Szpitala  . .

– Na oddziale wykonywane są zabiegi w zakresie chirurgii ogólnej i onkologicznej, także metodą laparoskopową.  Dzięki zatrudnieniu specjalisty z zakresu chirurgii małoinwazyjnej obok standardowych zabiegów, takich jak operacja laparoskopowa pęcherzyka żółciowego czy wyrostka robaczkowego, obecnie w Zawierciu operuje się także  m.in. guzy wątroby, trzustki, jelita grubego czy refluks żołądkowo-przełykowy. Już w poniedziałek na oddział przyjęci zostaną pierwsi pacjenci.

 

Dziś efekt prac remontowych zobaczył Starosta Zawierciański Gabriel Dors, któremu  towarzyszyli: Bożena Szydlik – naczelnik Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych w Starostwie oraz Tomasz Dzierżanowski – Sekretarz Powiatu.

 
Źródło oraz foto:  Szpital Powiatowy w Zawierciu/ Starostwo Powiatowe w Zawierciu

 

Zobacz Również:

 23-latek z Łaz zatrzymany. Posiadał prawie kilogram narkotyków

 – Ratownicy z Łaz wspierają Sanepid w Zawierciu

 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *