Ceny paliwa niebawem spadną - takie informacje podaje Premier Mateusz Morawiecki. Od lutego ceny spadną nawet o 70 groszy.

Ceny paliwa niebawem spadną – nawet do 5 zł za litr

Ceny paliwa niebawem spadną – takie informacje podaje Premier Mateusz Morawiecki. Od lutego ceny spadną nawet o 70 groszy.

 

Ceny paliwa niebawem spadną nawet o 70 groszy. Od lutego cena za litr paliwa może oscylować w granicach 5 zł. Takie informacje podaje Premier Mateusz Morawiecki. Wszystko w ramach tzw. Tarczy antyinflacyjnej. Premier zadecydował bowiem o obniżeniu VAT na paliwo z 23 na 8%.  Obniżkę tą planuje się póki co na okres pół roku.

Przypominamy, iż w ostatnim czasie inflacja w naszym kraju znacznie wzrosła ( w grudniu według analityków inflacja wynosiła aż 8,5%, gdzie w listopadzie była na poziomie 7,8%). To z kolei powoduje wzrost nie tylko cen w sklepach, ale także ceny prądu, gazu i paliwa.

Aby złagodzić skutki kryzysu inflacyjnego, Premier wprowadził program pomocowy dla Polaków, tzw. Tarczę Antyinflacyjną. Co ważne, skorzystają z niej wszyscy Polacy. Polska w kryzysie inflacyjnym znalazła się podobnie jak pozostałe kraje świata. Znaczący wpływ miała na to pandemia COVID-19.

Oprócz wspomnianego zmniejszonego VAT na paliwo program zakłada następujące formy pomocy :

– Dodatek osłonowy ( więcej informacji na ten temat TUTAJ )

– obniżka VAT na prąd i gaz

 

 

Źródło i foto: Kancelaria Premiera

 

Zobacz Także:

Żłobek w Zawierciu zyskał nowe oczyszczacze powietrza

Posypały się pierwsze wyższe mandaty w powiecie zawierciańskim

Mężczyzna pomimo zakazu zbliżania się „podniósł rękę” na kobietę

Kolędowa uczta w Zawierciu z Zespołem Pieśni i Tańca Śląsk

Rozkład dyżurów aptek w Zawierciu – STYCZEŃ 2022

 

 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.