CBŚP

CBŚP Ujawniło Plantacje Konopi Indyjskich w Łazach

Ponad 86 krzaków konopi indyjskich w różnej fazie wzrostu oraz gotową już marihuanę zabezpieczyli funkcjonariusze CBŚP przy współpracy z policjantami z komisariatu w Łazach

 

Funkcjonariusze CBŚP lubelskiego wydziału do zwalczania zorganizowanej przestępczości narkotykowej przy współpracy z policjantami  z komisariatu w Łazach ustalili, że w wynajętym domu na strychu  na terenie Gminy Łazy, dwóch  mieszkańców województwa śląskiego stworzyli specjalistyczną plantację konopi indyjskich. Śledczy zabezpieczyli łącznie 86 krzewów i ponad 4 kilogramy suszących się roślin.

 

Jak informuje w poniedziałek 8 lutego 2021 roku  Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

 

 – Dzięki współpracy policjantów Wydziału do zwalczania zorganizowanej przestępczości narkotykowej Centralnego Biura Śledczego Policji w Lublinie i policjantów z komisariatu w Łazach zatrzymano dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za uprawę marihuany. Mieszkańcy województwa śląskiego pod koniec ubiegłego roku na terenie gminy Łazy wynajęli dom jednorodzinny. Na strychu stworzyli specjalistyczną plantację konopi indyjskich. Śledczy zabezpieczyli łącznie 86 krzewów i ponad 4 kilogramy suszących się roślin. Ponadto w pomieszczeniu znajdował się profesjonalny sprzęt: lampy, dmuchawy, nagrzewnice i inne niezbędne do produkcji narkotyku przedmioty. Podczas przeszukania w mieszkaniu jednego z mężczyzn ujawniono także amfetaminę.

 

Zarówno 58-latek, jak i jego o 2 lata starszy kolega mieli już na swoim koncie przestępstwa narkotykowe, za które byli karani. Mężczyźni usłyszeli zarzuty. Sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Na poczet kary zabezpieczono także mienie o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło oraz foto KPP Zawiercie

Zobacz Także

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *