Bon turystyczny 500+

Bon turystyczny 500+ – aktywacja rusza już od jutra, 1 sierpnia

Bon turystyczny 500+ to kolejna forma wsparcia dla Polaków w związku z panującą epidemią koronwariusa. Od jutra, 1 sierpnia rusza aktywacja bonu. Zobacz co zrobić krok po kroku, aby w pełni korzystać z bonu.

 

Bon turystyczny 500+  –  od jutra będzie można aktywować i korzystać z niego na terenie ośrodków na terenie Polski, które zgłosiły chęc respektowania tej formy płatności.

Przypominamy, iż bon turystyczny przysługuje każdemu dziecko do 18 roku życia, na które rodzice pobierają świadczenie wychowawcze 500+. Rodzice dzieci niepełnosprawnych, otrzymają bon o wartości 1000 zł.  Bon jest dokumentem elektronicznym. Ma unikalny 16-cyfrowy numer, który wykorzystać można tylko i wyłącznie na terenie naszego kraju. Ma to za zadanie bowiem wspomóc polską turystykę, która najbardziej ucierpiała w związku z panująca epidemią.

Termin ważności bonu upływa z dniem 31 marca 2022 roku.

Bonem możesz płacić wielokrotnie, aż do wyczerpania wysokości świadczenia w formie bonu, nie podlega on wymianie na gotówkę.

 

Aby jednak uzyskać i aktywować kod, należy posiadać profil na platformie PUE ZUS. Ci jednak, którzy go nie posiadają, mogą bez większego probelmu założyć go chociażby za pomocą bankowości internetowej.

Poniżej szczegółowa instrukcja aktywowania bonu :

1. Zaloguj się / Zarejestruj na stronie PUE ZUS

2. Wchodzimy w zakładkę “Ogólne”, a następnie w nową formatkę “Polski Bon Turystyczny” ( będzie ona aktywna od dnia 1 sierpnia 2020r). Tam z kolei odnajdujemy zakładkę “Mój bon”.

Przed aktywacją należy wprowadzić / sprawdzić poprawność  adresu mail oraz numeru telefonu komórkowego – za pośrednictwem tych kanałów bowiem otrzymamy kod, umożliwiający zapłatę za usługi.

Jeśli aktywujesz bon na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, czyli uzupełnisz swój aktualny mail i numer telefonu komórkowego, otrzymasz mailem kod obsługi płatności. Kod ten podajesz np. w recepcji hotelu, gdy płacisz za usługi. Następnie otrzymasz na numer telefonu komórkowego (który jest w zakładce „Polski Bon Turystyczny” > „Mój bon”) SMS z kodem potwierdzającym tę płatność. Musisz go podać recepcjoniście.

Usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne, za które płatność zostanie dokonana za pomocą bonu, mają być realizowane na rzecz dziecka, na które przyznano bon.

 

Lista podmiotów turystycznych, u których można wykorzystać Polski Bon turystyczny dostępna jest TUTAJ  ( lista aktywna będzie od dnia 1 sierpnia oraz będzie ona na bieżąco aktualizowana).

Źródło i foto : Polska Travel  MRPIPS

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

Zobacz także: Dyżury aptek w Zawierciu w miesiącu sierpniu 2020

 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *