Biblioteka Zawiercie otrzymała dofinansowanie

Biblioteka Zawiercie otrzymała dofinansowanie- Wyszkolony bibliotekarz

Biblioteka Zawiercie otrzymała dofinansowanie na projekt “Wyszkolony bibliotekarz – zadowolony czytelnik”. Dofinansowanie pochodzi z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Biblioteka Zawiercie otrzymała dofinansowanie, które przeznaczone zostanie na doszkalanie bibliotekarzy z powiatu zawierciańskiego. Szkolenie odbędzie się w ramach projektu “Wyszkolony bibliotekarz – zadowolony czytelnik”. Dofinansowanie pochodzi z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Partnerstwo dla książki.

Bibliotekarze będą uczestniczyć w cyklu szkoleń, w trakcie których poszerzą swoją już posiadaną wiedzę. Wszystko po to, aby wzbogacić ofertę czytelniczą Miejskiej i Powiatowej Biblioteki w Zawierciu.

 

Przypominamy także, że od dzisiaj, 4 maja, biblioteki działają ponownie. To kolejny etap znoszenia przez rząd obostrzeń w związku z panującą epidemią koronowirusa. Ostateczny termin uruchomienia biblioteki poznamy jednak w najbliższym czasie. Wtedy to bowiem poznamy także opinię organizatorów i Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, która jest kluczowa w kwestii uruchomienia i zasad działania biblioteki. Działania te mają na celu przede wszystkim zapewnienie jak największego bezpieczeństwa zarówno czytelników, jak i pracowników poszczególnych bibliotek.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach liczbowych”.

Źródło i foto : Biblioteka Zawiercie

 

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

 
Zobacz także : Zawierciańskie biura podróży w dobie pandemii

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.