Biblioteka w Zawierciu po remoncie

Biblioteka w Zawierciu po remoncie robi wrażenie

Biblioteka w Zawierciu po remoncie wygląda fenomenalnie. Modernizacja zewnętrznej elewacji dobiegła końca. To jednak nie koniec remontu biblioteki.

 

Biblioteka w Zawierciu po remoncie zyskała zupełnie nowy wygląd. Do tej pory wykonano całkowitą modernizację zewnętrznej elewacji. Cały budynek z zewnątrz ocieplono, wstawiono również nowe drzwi zewnętrzne oraz okna – dokładnie pojawiło się 46 nowych okien.

W budynku pojawiła się także całkowicie nowa instalacja centralnego ogrzewania. Zapewni to komfort dla pracowników biblioteki, ale również i dla czytelników.

Całkowity koszt remontu zewnętrznej elewacji, stolarki okiennej oraz założenia nowej instalacji grzewczej wynosi 450 tysięcy złotych. Miasto na ten cel pozyskało dofinansowanie w wysokości 85% tej kwoty w ramach tzw. ZIT-ów.

Niestety, nie jest to koniec remontu. W dalszym ciągu trwa bowiem remont wewnątrz budynku. Biblioteka zatem nie jest jeszcze dostępna dla czytelników. Zakończenie prac remontowych przewiduje się na styczeń 2021 roku. Jednak ostateczny termin oddania budynku i ponownego uruchomienia biblioteki, będzie podany odpowiednio wcześniej. Na pewno nastąpi to w pierwszym kwartale przyszłego roku.

 

Źródło i foto: UM Zawiercie

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

Zobacz także: 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *