zawierciańskiego Szpitala Powiatoweg

Bezpłatne badania kolonoskopii i wzroku w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu.

W Szpitalu Powiatowym w Zawierciu można wykonać bezpłatnie badanie kolonoskopii ( pozwalające ocenić stan jelita grubego) oraz przesiewowe badanie wzroku na obecność zaćmy.

 

Warunkiem wykonania każdego z badań jest spełnienie kilku warunków:

Badanie kolonoskopii skierowane jest dla osób w wieku 50-65 lat, osób w wieku 40-49 lat, u których w rodzinie zdiagnozowano raka jelita grubego, a także do osób w wieku 25-49 lat w rodzinie których pojawił się zespół Lyncha. Przypominamy, że badanie kolonoskopii polega na wprowadzeniu do wnętrza jelita grubego, po wcześniejszym znieczuleniu, giętkiego kolonoskopu zaopatrzonego w kamerkę. Badanie to pozwala wykryć ewentualne zmiany w jelicie grubym, a co ważne – wcześnie wykryte zmiany, nawet nowotworowe są w pełni uleczalne. Na badanie zapisać się można pod numerem telefonu 506 111 352. Ponadto, przed samym już badaniem należy wypełnić ankietę, którą pobrać można tutaj: http://pbp.org.pl/program/ankieta . Wydrukowaną i wypełnioną ankietę należy przesłać drogą pocztową lub elektroniczną do Szpitala Powiatowego w Zawierciu do koordynatora programu na adres: joanna.ciesielska@szpitalzawiercie.pl . Można także osobiście oddać ankietę przed wyznaczonym terminem zabiegu.

Szpital Powiatowy w Zawierciu realizuje w/w badania w ramach Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych pn. „Program badań przesiewowych raka jelita grubego, w zakresie wykonywania badań kolonoskopowych w systemie oportunistycznym na lata 2019-2021”.

 

Z kolei dla osób, które ukończyły 55 lat i zauważyły niepokojące objawy w swoim wzroku ( zamglenie, szybkie męczący się wzrok) przygotowano Przesiewowe Badania na obecność Zaćmy. Na wizytę można zapisać się telefonicznie pod numerem telefonu 885 999 153 (od godz. 7.00 do 18.00). Konsultacje odbędą się w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu 12 września od godz. 10:00 w Poradni Okulistycznej. Na konsultację nie jest wymagane skierowanie od lekarza rodzinnego. Ponadto, konsultacje będą wykonywane także w Szpitalu Powiatowym w Myszkowie przy ul. Wolności 29 w dniu 20 września od godziny 09:00 w Gabinecie Okulistycznym ( obok Izby Przyjęć). Dla osób, u których zaćma się potwierdzi, będzie możliwość bezpłatnego usunięcia zaćmy  w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu. Zabieg ten jest szybki, bezbolesny i wykonywany na wysoce wyspecjalizowanym sprzęcie, przez wykwalifikowanych specjalistów z dziedziny okulistyki.
————————————————

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *