Autobusy elektryczne w Zawierciu

Autobusy elektryczne w Zawierciu – podpisano umowę na ich zakup

Autobusy elektryczne w Zawierciu – już niebawem wyjadą na drogi naszego miasta. Podpisano bowiem umowę na ich zakup.

 

Autobusy elektryczne w Zawierciu – już niebawem na ulice miasta wyjadą 3 nowe autobusy elektryczne. W środę, 10 marca podpisano bowiem umowę na zakup tychże pojazdów. Cały projekt wart jest blisko 12 milionów złotych zrealizowany będzie przy wsparciu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. Jednak Gmina Zawiercie otrzyma aż 85% dofinansowania do niego. Dofinansowanie to trafi z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a także Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

Projekt ten zakłada zakup 3 pojazdów elektrycznych. 2 z nich to autobusy długości 12 metrów, natomiast 1 o długości 9 metrów. Ponadto, na terenie miasta powstanie również infrastruktura, która pozwoli na ładowanie tychże pojazdów.

W wydarzeniu, które odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach w Sali Kolumnowej udział wziął minister środowiska i klimatu Michał Kurtyka, pełnomocnik rządu ds. OZE Ireneusz Zyska, wicemarszałek Wojciech Kałuża, prezes NFOŚiGW Michał Chorowski.

Władze miasta Zawiercie reprezentował prezydent Łukasz Konarski. Ponadto, umowę podpisał również Marek Ciepaj prezes ZKM Zawiercie.

Dodatkowo, obecna była także Maria Materla – Radna Sejmiku Województwa Śląskiego. On line obecny był również Marszałek województwa Jarosław Chełstowski.

 

Źródło i foto :  UM Zawiercie

 

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

Zobacz także :

 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *