Aluronu

Aluronu Virtu CMC Zawiercie remisuje 2:2 w sparingu z MKS Będzin.

W miniony piątek, 20 września, w hali OSiR przy ul. Blanowskiej 40 odbył się drugi już sparing przed najbliższym sezonem Aluronu Virtu CMC Zawiercie. Tym razem rywalem Jurajskich Rycerzy byli siatkarze niemalże „zza miedzy” –  z klubu MKS Będzin.

W tym spotkaniu doszło do kilku rotacji w zespole gospodarzy –  na miejscu Grzegorz Boćka pojawił się Mateusz Malinowski, a Marcin Kania zastąpił Łukasza Swodczyka.

W pierwszym secie obie drużyny prowadziły bardzo wyrównaną grę i żadnej nie udało się odskoczyć na większą przewag punktową. W rezultacie to jednak Aluron okazał się lepszy i pokonał w pierwszym secie MKS Będzin 25:21.

Drugi set to zdecydowana przewaga gospodarzy. Już od samego początku to oni narzucili tempo gry i dzięki temu zakończyli seta zwycięstwem 25:18, prowadząc w cały spotkaniu już  2:0.

Trzeci set był okazał się zupełną odwrotnością drugiego- tym razem goście rozgromili Jurajskich Rycerzy 16:25.

Czwarty, ostatni set, mimo wielkich starań gospodarzy i fenomenalnej serii zagrywek Marcina Walińskiego także okazał się łaskawszy dla gości, którzy zwyciężyli 24:26 , w całym spotkaniu remisując z Jurajskimi Rycerzami 2:2 (25:21, 25:18, 16:25, 24:26).

Zdjęcia: Patrycja Bargieł