Aluron Virtu CMC Zawiercie

Aluron Virtu CMC Zawiercie triumfuje w meczu Pucharu Challenge

Aluron Virtu CMC Zawiercie pokonuje Hebar Pazardżik w pierwszym spotkaniu Pucharu Challenge 3:0.

Aluron Virtu CMC Zawiercie zmierzył się z bułgarska drużyną Hebar Pazardżik,w ramach 1/16 Pucharu Challenge.

Początek spotkania zapowiadał się bardzo obiecująco dla Jurajskich Rycerzy,szybko wyszli na kilkupunktowe prowadzenie,a to za sprawą fenomenalnej gry Mateusza Malinowskiego. Chwilę później Bułgarzy szybko przewagę zawiercian zniwelowali i sami wyszli na prowadzenie. Aluron jednak nie pozwolił rywalom długo nacieszyć się prowadzeniem- Aleksander Ferreira popisał się kapitalnymi zagraniami,a jego ataki okazały się nie do zatrzymania. W rezultacie Aluron Virtu CMC Zawiercie pokonał przeciwników z Bułgarii 25:21,prowadząc w całym spotkaniu 1:0.

Drugi set rozpoczął się podobnie,choć zawodnicy z Bułgarii szybko doprowadzili do remisu. Rycerze z Zawiercia jednak nie oddali prowadzenia i to oni przez cały set utrzymywali przewagę nad Bułgarami. Doskonałą grę pokazał w tej partii Nico Penchev, który nie tylko asem serwisowym zdobył dla swojej drużyny cenny punkt, ale bardzo mocnymi atakami. Po szybkiej i zdecydowanej grze, Aluron Virtu CMC Zawiercie pokonał Hebar Pazardżik w  drugim secie 25:21, tym samym obejmując już prowadzenie w całym meczu 2:0.

Trzecia partia rozpoczęła się od dość wyrównanej gry. Obie drużyny wzajemnie wymieniał się punktami. Szybko jednak zawierciańscy siatkarze objęli wysokie prowadzenie w tym secie, mimo kilku spornych sytuacji z sędziami tego spotkania. I w tej partii Alexandra Ferreira realizował wszystkie swoje założenia- idealnie każdą otrzymaną piłkę zamieniał w punkt dla drużyny z Zawiercia,a z każdą kolejną akcją przewaga Jurajskich Rycerzy rosła (20:14). Po punktowym ataku Wojtka Ferenca,Aluron Virtu CMC Zawiercie pokonał rywali z Bułgarii 25:18, a tym samym wygrał całe spotkanie 3:0.