Aluron Zawiercie

Aluron Virtu CMC Zawiercie przegrywa sparing z GKS Katowice

W piątek, 4 października, Jurajscy Rycerze zmierzyli się w meczu sparingowym z GKS Katowice. Tym razem katowiczanie podjęli zawiercian na własne hali w Katowicach Szpienicach.

Spotkanie rozpoczęło się z ogromną przewagą gospodarz – GKS Katowice prowadził już na początku pierwszego seta 9:0. Przewaga gospodarzy utrzymywała się już do końca I części spotkania i to oni triumfowali 25:14.

W drugim starciu Jurajscy Rycerze pokazali już nieco lepszą grę. To jedna nie wystarczyło, aby pokonać siatkarzy z Katowic. Ci bowiem, dzięki doskonałym zagraniom i dobrej współpracy  na boisku, ponownie pokonali gości z Zawiercia 25:20.

Nadzieją na lepszy wynik była zmiana na boisku przed rozpoczęciem trzeciego seta. Genialne zagrywki Wojtka Ferensa znacznie odmieniły wyniki – wypracował on nawet piłkę setową dla Aluronu Virtu CMC Zawiercie. Niestety, nie wiele to pomogło. Gospodarze i w tym secie okazali się lepsi, pokonując zawiercian 30:28. Przypominamy, że Wojtek Ferens jest nowym przyjmującym Aluronu Virtu CMC Zawiercie.  Poprzednio reprezentował barwy Jastrzębskiego Węgla.

W czwartym, ostatnim secie w obu zespołach wymieniono skład. Ale i to nie pomogło Jurajskim Rycerzom. Gospodarzy nie opuszczała dobra passa i podobnie jak poprzednie partie spotkanie, tak i ta okazała się dla nich zwycięska. Pokonali bowiem Aluron Virtu CMC Zawiercie 25:20 i zapewnili tym samym sobie zwycięstwo w całym spotkaniu 4:0.

Przypominamy, że pierwszy mecz nowego sezonu PlusLigi 2019/2020 odbędzie się 26.10.2019. Wtedy to Aluron Virtu CMC Zawiercie zmierzy się Cuprum Lubin. Z kolei pierwszy mecz domowy Jurajskich Rycerzy zaplanowano na 30.10.2019 , kiedy to zawiercianie podejmą na własnej hali Indykpol AZS Olsztyn.

Zdjęcia: Patrycja Bargieł