Cerradem Czarni Enea Radom

Aluron Virtu CMC Zawiercie przegrywa 3:1 z Cerradem Czarni Enea Radom

W ósmej kolejce PlusLigi  Aluron Virtu CMC Zawiercie podjął Cerrad Czarnych Enea Radom. Spotkanie rozpoczął Marcin Waliński od Asa serwisowego. Bardzo szybko jednak goście z Radomia przejęli prowadzenie w tej partii (4:7), omijając bloki gospodarzy i trafiając idealnie w boisko.

Jurajscy Rycerze starali się zmienić bieg meczu, ale kolejne asy serwisowe Marcina Walińskiego nie zdołały zatrzymać rozpędzonych Czarnych(11:15). Bardzo dobrymi atakami,przesuniętą krótką piłką zapunktował wiele razy Marcin Kania, dzięki któremu zawiercianie dogonili przeciwników (20:20). Pierwsza piłka setowa trafiła w ręce gości z Radomia. Dopiero drugie podejście przyniosło efekt- radomianie pokonali Aluron Virtu CMC Zawiercie 23:25 w pierwszym secie,prowadząc w całym spotkaniu 1:0.

Drugi set rozpoczął się od razu od prowadzenia Cerradu Czarnych Enea Radom (7:12). Jurajscy Rycerze mieli problemy z przyjęciem rozpędzonych piłek od przeciwnika. Przewaga gości stale utrzymywała się na poziomie kilku punktów(12:17). Kolejne akcje zbliżały sukcesywnie gości do zwycięstwa, w efekcie po raz drugi Cerrad Czarni Enea Radom pokonali gospodarzy (19:25), w całym spotkaniu prowadząc już 2:0.

W trzecim secie szala przechyliła się na stronę i to Jurajscy Rycerze prowadzili (17:14), wygrywając go (25:22).

Czwarty set początkowo zapowiadał się dość wyrównanie, jednak goście szybko odskoczyli na kilka oczek od gospodarzy i w końcowym efekcie wygrali go (17:25), wygrywając w całym spotkaniu 3:1.