Aluron

Aluron Virtu CMC Zawiercie przegrywa 3:1 w spotkaniu z Zaksą Kędzierzyn Koźle

W sobotę, 9 listopada, Aluron Virtu CMC Zawiercie zmierzył się w meczu wyjazdowym z ZAKSĄ Kędzierzyn Koźle.

Od początku pierwszego seta Jurajscy Rycerze jasno określili tempo gry, utrzymując stale kilkupunktowe prowadzenie (13:8; 17:13).W obu drużynach pojawiały się liczne błędy- zarówno na zagrywce, jak i na rozegraniu. Jednak Aluron CMC Zawiercie popisał się bardzo dobrą grą i doskonałą komunikacją w drużynie. Na boisku pojawił się po raz pierwszy nowy środkowy Pieter Verhees. Kędzierzynianie obronili 3 piłki setowe Aluronu (24:21; 24:22), ale w rezultacie świetnym atakiem Marcin Waliński zakończył tego seta 25:23 i tym samych w całym spotkaniu Aluron Virtu CMC Zawiercie objął prowadzenie 1:0.

Druga partia rozpoczęła się od niezwykle wyrównanej walki o każdą piłkę (1:1; 2:2; 3:3). Po kilku nerwowych akcjach, Zaksa wyszła na prowadzenie (7:5; 8:5), które mimo wielu dobrych rozegrań po stronie Jurajskich Rycerzy – wcale nie malała (14:10). Przez dłuższy czas kędzierzynianie utrzymywali 4-punktowe prowadzenie, a to głównie za sprawą kilku krótkich piłek, które zrobiły swoją robotę. Sytuację odmieniły zmiany po stronie Aluronu – na miejsce Marcina Kani wszedł Mateusz Malinowski, który od razu rozpoczął grę od asa serwisowego. Z każdą jego zagrywką przewaga Zaksy topniała w oczach (22:20; 23:21). Kędzierzynianie jednak nie poddali się i zdecydowanym zagraniem zakończyli seta (25:22). W całym spotkaniu obie drużyny remisowały 1:1.

W secie trzecim gra przypominała początek poprzedniego seta – obie drużyny odpowiadały sobie wzajemnie punktem za punkt. Szybko jednak losy się odwróciły i Aluron objął prowadzenie w tej partii (11:7). Fenomenalnymi przeciągniętymi krótkimi piłkami popisał się Marcin Kania i Marcin Waliński. Wypracowali on tym samym 3-punktową przewagę nad Zaksą (15:12). Kamil Semeniuk swoją serią dobrych zagrywek przewagę tą praktycznie zlikwidował (16:15; 17:17). Chwilę później Zaksa Kędzierzyn Koźle wyszła już na prowadzeni po zepsutej zagrywce Marcina Walińskiego (20:19).  Udało się jednak Aluronowi wyjść na prowadzenie, mając nawet 2 piłki setowe. Niestety, 3 punkty z rzędu udało się odrobić Zaksie i piłka setowa trafiła wówczas w ich ręce. Po trudnej i nerwowej akcji, Zaksa zwyciężyła w tej partii (27:25) i objęła prowadzenie w całym spotkaniu 2:1.

Set czwarty rozpoczął się po raz kolejny już w tym spotkaniu, od wyrównanej gry. Drużyny wymieniały się wzajemnie zepsutymi akcjami, głównie zagrywkami. Po wielu spornych akcjach, Jurajscy Rycerze wyszli na prowadzenie (15:13; 19:17), które jednak Baroti po swoich atakach szybko wyeliminował, doprowadzając do piłki meczowej dla Zaksy Kędzierzyn Koźle. Zawiercianom udało się jednak ją obronić (24:23). Druga piłka meczowa po ataku Barottiego niestety okazała się nie do zatrzymania dla siatkarzy Aluronu. Zaksa Kędzierzyn Koźle pokonała w tym secie Aluron Virtu CMC Zawiercie (25:23) i tym samym w całym spotkaniu 3:1.

————————————————

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

1 thought on “Aluron Virtu CMC Zawiercie przegrywa 3:1 w spotkaniu z Zaksą Kędzierzyn Koźle