Jurajscy Rycerze przegrywają

Aluron Virtu CMC Zawiercie pokonał w Pucharze CEV Turcję 3:0

W środę, 29 stycznia, w Hali sportowej Centrum w Dąbrowie Górniczej Aluron Virtu CMC Zawiercie pokonał  drużynę Spor Toto Ankara.

Aluron Virtu CMC Zawiercie pokonał pewnie Turcję w kolejnym spotkaniu Pucharu Challenge. Początek spotkania pokazał bardzo dobra formę Jurajskich Rycerzy- od razu wyszli na spore prowadzenie (5:1) i pokazali prawdziwa siatkówkę. A wszystko to za sprawą fenomenalnych zagrywek Niko Pencheva.  Kolejną porcję punktów dla zawierciańskiej drużyny dopisał swoimi zagrywkami i asem serwisowym  Alex Ferreira (10:4). Goście starali się walczyć o każdy punkt, jednak dobra passa nie opuszczała gospodarzy, którzy z każda akcją tylko zwiększali swoje prowadzenie (16:8; 18:9; 21:10). Drużyna z Zawiercie okazała się nie do zatrzymania – już po niespełna 20 minutach spotkania doprowadzili do piłki setowej, którą Turcy nie byli w stanie obronić. Pierwszy set bezkonkurencyjnie należy do Jurajskich Rycerzy ( 25:13), którzy w całym spotkaniu obejmują już prowadzenie 1:0.

Drugi set rozpoczął się od wyrównanej gry. Obie drużyny wzajemnie wymieniały się punktami. Siatkarze z Turcji nabrali tym razem w swojej grze nieco rozpędu i nie pozwolili Jurajskim Rycerzom wyjść na prowadzenie. Na tablicy utrzymywał się przez dłuższy czas remis. Jednak gdy tylko na zagrywce pojawił się Mateusz Malinowski , wynik diametralnie się zmienił. Goście prowadzili już pięcioma punktami (12:7), a z każdą jego zagrywką  przewaga  rosła (13:7). Kolejne akcje tylko potwierdzały doskonałą kondycję zawierciańskich siatkarzy (18:9). Kilka błędów własnych gości, asy serwisowe gospodarzy i kolejny set pada łupem Jurajskich Rycerzy (25:11). Tym samym Aluron już prowadzi w całym spotkaniu 2:0.

Pierwszy punkt w trzecim secie wylądował na koncie drużyny Spor Toto. Po chwili udało im się wyjść nawet na 1-punktowe prowadzenie. Nikola Penchev jednak szybko przewagę tę sprowadził do remisu, a następnie z pomocą Alexa Ferreiry wyprowadził na prowadzenie drużynę z Zawiercia (5:2; 6:5). Goście jednak chwilę później pokazali nieco lepszą grę i w dalszej części spotkania wynik był niezwykle wyrównany (13:13).

Na boisku pojawi się nowy rozgrywający w drużynie Aluron Virtu CMC Zawiercie – Piotr Lipiński. Swoimi zagrywkami zapewnił Jurajskim Rycerzom prowadzenie (18:14). Trzeci set pełen był długich i trudnych akcji, z których siatkarze z Zawiercia wychodzili zawsze obronną ręką. Dzięki temu utrzymywali spore prowadzenie (21:16; 22:17).

W rezultacie Aluron Virtu CMC Zawiercie pokonał gości z Ankary w trzecim secie (25:19) i tym samym w całym spotkaniu 3:0.

Zdecydowanymi faworytami tego spotkania byli: Mateusz Malinowski, Niko Penchev i Alex Ferreira.

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

Post Author: KulturalneZawiercie.pl