MKS Będzin

Aluron Virtu CMC Zawiercie dopisuje na swoje konto w tabeli kolejne 3 punkty.

Aluron Virtu CMC Zawiercie w niedzielę, 3 listopada, pokonał we własnej hali   MKS Będzin 3:1.

W pierwszym secie goście od początku jasno narzucili swoje tempo gry i szybko przejęli prowadzenie. Wyniku na tablicy nie zdołały zmienić ani fenomenalne ataki Grzegorza Boćka, ani as serwisowy Mateusza Malinowskiego. Przez cały set Aluron pozostawał kilka punktów w tyle za MKS Będzin, który w rezultacie pokonał gospodarzy 25:20.

Początek drugiego seta prezentował niezwykle  wyrównaną grę. Aluron jednak szybko wyszedł na niewielkie prowadzenie (7:4), które z każdą rozegraną akcją zwiększało się(14:10; 20:15). Jurajscy Rycerze tym razem nie odpuścili i pokazali bardzo dobrą grę. Mocne ataki Grzegorza Boćka i akcje Alexa Fereirry zapewniły gospodarzom zwycięstwo w tej partii (25:19). W całym spotkaniu tabela wyników przedstawiała już remis 1:1.

Trzeci set, podobnie jak poprzedni, rozpoczął się od gry niemalże punkt za punkt. Jednak po kilku akcjach, goście z Będzina wysunęli się na niewielkie prowadzenie (4:3). Świetnymi rozegraniami w tej partii meczu popisał się Alex Fereirraa,który swoim asem serwisowy dopisał na konto Jurajskich Rycerzy kolejny cenny punkt, zmniejszając tym samym przewagę gości. Wejście na boisko Arasha Dosanjh wzmocniło blok Aluronu, a to zupełnie odwróciło losy tego seta- Jurajscy Rycerze wyszli na prowadzenie (21:20),a w końcówce seta Grzegorz Bociek skutecznym atakiem zakończył go zwycięstwem gospodarzy (25:23), którzy objęli już prowadzenie w całym meczu 2:1.

Czwarty set rozpoczął się już po raz kolejny od niewielkiego prowadzenia będzinian(5:2). Szybko jednak przewagę tą roztrwonili, a to głównie za sprawą Grzegorza Boćka i Alexa Fereirry, którzy okazali się nie do zatrzymania ze swoimi atakami (12:7). Błędy własne MKS Będzin coraz bardziej oddalały ich od zwycięstwa – przewaga gospodarzy rosła w zaskakującym tempie (19:10). W rezultacie Jurajscy Rycerze pokonali w czwartym secie gości z Będzina (25:19) i tym samym wygrywając całe spotkanie 3:1.

W pełni zasłużoną statuetkę MVP tego spotkania otrzymał Grzegorz Bociek.