Zawiercie

Aluron Virtu CMC przegrywa w meczu domowym z Projektem Warszawa 2:3

W sobotnim meczu domowym w hali OSiR w Zawierciu, Aluron Virtu CMC Zawiercie w składzie

Waliński, Malinowski, Ferreira, Kania, Verhees, Masny, Andrzejewski zmierzył się z  Projektem Warszawa.

W pierwszym secie zdecydowanie lepszą grą popisali się goście z Warszawy. Jurajscy Rycerze większość czasu zostawili kilka oczek w tyle za warszawiakami. Obie drużyny wymieniały się wzajemnie drobnymi błędami w trakcie wymiany piłki. W efekcie, nie udało im się dogonić przeciwników i liderem spotkania został Projekt Warszawa z wynikiem 25:20, a w całym spotkaniu 1:0 dla gości.

Drugi set to sytuacja zupełnie odwrotna – tym rdzeń to Aluron narzucił tempo gry i nie odpuszczał. Warszawiacy walczyli o każdy punkt,jednak to gospodarze triumfowali w tej partii 25:19, w całym spotkaniu remisując 1:1.

Trzecia partia to gra niezwykle wyrównana. Obie drużyny walczyły o każdy punkt,przez co gra odbywała się dosłownie punkt za punkt. Jednak i tym razem,podobnie jak w pierwszym secie, Projekt Warszawa wygrał 25:20, obejmując już prowadzenie w całym spotkaniu 2:1.

Set czwarty rozpoczął się od niewielkiej przewagi Aluronu Virtu CMC Zawiercie (6:3). Już na początku Michał Masny zapunktował asem serwisowym. Kolejną porcję punktów dopisał na konto Jurajskich Rycerzy Mateusz Malinowski serią swoich fenomenalnych zagrywek (12:7). Kilka błędów warszawiaków zwiększyło tylko przewagę Aluronu (20:14). Bardzo dobrą grą popisał się Grzegorz Bociek, a kolejną serią zagrywek nie do zatrzymania Mateusz Malinowski zakończył czwartego seta miażdżącą przewagą Aluronu nad Warszawą (25:15), a tym samym remisując w całym spotkaniu 2:2.

Tie break rozpoczął się od niezwykle wyrównanej gry, oba zespoły wzajemnie wymieniały się punktami. Projekt Warszawa wyszedł na 2-punktowe prowadzenie (12:10), jednak Jurajscy Rycerze szybko przewagę tą zniwelowali (12:12). Pierwsza piłka meczowa po stronie Projektu Warszawy okazała się autowa,dopiero przy grze na przewagę ostatecznie Projekt Warszawa wygrał w 5 secie (18:15) i w rezultacie pokonali Aluron Virtu CMC Zawiercie 3:2