Akcja „Wszystkich Świętych”

Akcja „Wszystkich Świętych” w Powiecie Zawierciańskim[INFORMACJA]

Akcja „Wszystkich Świętych” już od  piątku 30 października policjanci rozpoczynają działania “Wszystkich Świętych” w Powiecie Zawierciańskim .Akcja potrwa do 2 listopada 2020 roku do godziny 22.00.

 

Akcja „Wszystkich Świętych” już od  piątku 30 października policjanci rozpoczynają działania “Wszystkich Świętych” w Powiecie Zawierciańskim .Akcja potrwa do  2 listopada 2020 roku do godziny 22.00.

W tym czasie policjanci w sposób szczególny będą  nadzorować ruch na drogach naszego powiatu. Intensywne działania mundurowych mają zapewnić pomoc i bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom. Najważniejszym zadaniem mundurowych będzie utrzymanie płynności ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych. Policjanci z zawierciańskiej drogówki zwrócą uwagę na oświetlenie pojazdów i sposób przewożenia dzieci. Nie zabraknie też pomiarów prędkość i badań trzeźwość kierowców.

 

Podobnie jak w latach ubiegłych,zmieniona zostanie organizacja ruchu na ulicy Cmentarnej w Zawierciu. W dniach 30 października do 2 listopada stanie się ona ulicą jednokierunkową. Do cmentarza będzie można dojechać wyłącznie ulicą Cmentarną, natomiast wyjazd zaplanowano ulicami Smutną i Daszyńskiego. Wjazd na ulicę Smutną z ulicy Paderewskiego będzie niemożliwy. Do cmentarza nie dojedziemy również ulicą Daszyńskiego.

 

Dodatkowa  policja apeluje, aby, podczas obecnej sytuacji zwianej z  pandemią, zastanowić się nad wyborem innego terminu wyjazdu na cmentarze. Liczba zakażeń wirusem COVID-19 wciąż rośnie, dlatego funkcjonariusze apelują do osób starszych i dyspozycyjnych, aby przemyślały możliwość odwiedzenia cmentarzy w inny dzień niż 1 listopada. Policja przypomina też o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa: zachowanie dystansu społecznego i zasłanianiu nosa i ust.

 

Przypominamy, że w dniu 31 października 2020 r. w godz. 18.00 do 22.00 oraz w dniu 1 listopada 2020 r. w godz. 8.00 do 22.00 na wszystkich drogach obowiązywać będzie zakaz poruszania się pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton.

 

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego lub masz ciekawą informację, zdjęcie, materiał video? Wyślij wiadomość na adres: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

 

Zobacz Również:

 – Dokonał czynnej napaści na policjantkę podczas interwencji

 – Policjanci z Zawiercia poszukują 44-letniego Sylwestra Ptasińskiego

 – Sprawdź swoje światła przed sezonem jesienno-zimowym

 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *