Powiecie Zawierciańskim

Akcja „Znicz 2019” w Powiecie Zawierciańskim[INFORMACJA]

Już od  czwartku 31 października policjanci rozpoczynają działania “Znicz 2019” w Powiecie Zawierciańskim .Akcja potrwa do  4 listopada 2019 roku do godziny 22.00.

 

Już od  czwartku 31 października policjanci rozpoczynają działania “Znicz 2019” w Powiecie Zawierciańskim .Akcja potrwa do  4 listopada 2019 roku do godziny 22.00.

W tym czasie policjanci w sposób szczególny będą  nadzorować ruch na drogach naszego powiatu. Intensywne działania mundurowych mają zapewnić pomoc i bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom. Najważniejszym zadaniem mundurowych będzie utrzymanie płynności ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych. Policjanci z zawierciańskiej drogówki zwrócą uwagę na oświetlenie pojazdów i sposób przewożenia dzieci. Nie zabraknie też pomiarów prędkość i badań trzeźwość kierowców.

Podobnie jak w latach ubiegłych,zmieniona zostanie organizacja ruchu na ulicy Cmentarnej w Zawierciu. W dniach 31 października do 4 listopada stanie się ona ulicą jednokierunkową. Do cmentarza będzie można dojechać wyłącznie ulicą Cmentarną, natomiast wyjazd zaplanowano ulicami Smutną i Daszyńskiego. Wjazd na ulicę Smutną z ulicy Paderewskiego będzie niemożliwy. Do cmentarza nie dojedziemy również ulicą Daszyńskiego.

 

Zmiany organizacyjne i prognozowane utrudnienia w ruchu drogowym na drogach powiatu zawierciańskiego:

  • na drodze wojewódzkiej nr 791 Zawiercie-Myszków na odcinku od ronda (przy ul. Inwestycyjnej) do ronda przed miejscowością Mrzygłód trwają prace drogowe związane z wymianą nawierzchni. W tym miejscu kierowcy mają do dyspozycji tylko jeden pas ruchu sterowany wahadłowo.
  • kierowcy mogą się spotkać także z utrudnieniami na ul. Ogrodowej i ul. Jurajskiej we Włodowicach. W tych miejscach również na jezdni pracują drogowcy.
  • okresowe utrudnienia mogą wystąpić na drodze krajowej nr 78 w rejonie skrzyżowania z ulicą Cmentarną w Zawierciu oraz w Porębie i Kromołowie, w pobliżu przejść dla pieszych przy cmentarzach.
  • miejscowych kierowców, którzy chcą uniknąć zatłoczonej DK-78 w rejonie Zawiercia, zachęcamy do objazdu ul. Łośnicką.

 

 

Przypominamy, że w dniu 31 października 2019 r. w godz. 18.00 do 22.00 oraz w dniu 1 listopada 2019 r. w godz. 8.00 do 22.00 na wszystkich drogach obowiązywać będzie zakaz poruszania się pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton.

 

————————————————

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

Czytaj  także : Ważna informacja dla podróżujących autobusami ZKM Zawiercie 1 listopada [INFORMACJA]

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *