akcja Straży Miejskiej w Zawierciu

Akcja Straży Miejskiej w Zawierciu odnośnie spalania śmieci

Spalając śmieci zatruwasz siebie i dzieci – profilaktyczna akcja Straży Miejskiej w Zawierciu.

Akcja Straży Miejskiej w Zawierciu pn. „Spalając śmieci zatruwasz siebie i dzieci” dotyczyć będzie bezpiecznego korzystania z pieców centralnego ogrzewania.

Odbędzie się ona w najbliższą sobotę, 1 lutego, na parkingu przy Placu Dąbrowskiego o godzinie 10:00.

Strażnicy Miejscy udzielą niezbędnych informacji i przedstawią najistotniejsze zasady bezpiecznego korzystania z pieców i urządzeń grzewczych w naszych domach. Podpowiedzą jak palić nie tylko bezpieczne dla nas, ale także ekologiczne i ekonomicznie.

W spotkaniu wezmą udział także strażacy z OSP Marciszów, którzy zapoznają mieszkańców z działaniem czujnika tlenku węgla tzw. czadu, pokażą w jaki sposób go zamontować, aby ustrzec się przed cichym zabójcom jakim jest właśnie czad. Zaprezentują oni także bezpieczną metodę rozpalania „od góry”.

Temat przewodów wentylacyjnych oraz konserwacji urządzeń grzewczych w domach i mieszkaniach przedstawią z kolei kominiarze.

Pracownicy Urzędu Miasta w Zawierciu z kolei przedstawią warunki jakie obowiązuję przy staraniu się o dotację z Gminy na wymianę starych pieców centralnego ogrzewania na nowe, zdecydowanie bardziej bezpieczne zarówno dla użytkowników, jak i dla środowiska.

Jakiś czas temu, na łamach naszego portalu pisaliśmy o kontrolach, jakie przeprowadza Straż Miejska. Kontrole te polegały na sprawdzaniu jakiego rodzaju opału używają mieszkańcy w swoich domach do ogrzewania. Wiele z tych kontroli zakończyło się niestety mandatem. Postanowili zatem zwiększyć świadomość mieszkańców na temat sposobu ogrzewania i tego, jak istotny jest rodzaj opału. Rozwiązaniem jest właśnie tego typu akcja profilaktyczna. Ma ona za zadanie uświadomić także mieszkańcom, że paląc w piecach „byle czym”poważnie zagrażają nie tylko środowisku, ale tak naprawdę samym sobie i swoim najbliższym.

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

Zobacz także: Działa już kolejna część oddziału paliatywnego w Zawierciu

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *