Kaskadowy pomiar prędkości

Akcja NURD prowadzona przez policjantów na terenie Zawiercia

Od wczesnych godzin rannych ( 06:00) na terenie Zawiercia,jak i całego kraju. prowadzona jest akcja NURD (Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego ). Ma ona na celu zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego – głównie pieszych, rowerzystów i motorowerzystów.

 

Od wczesnych godzin rannych ( 06:00) na terenie Zawiercia,jak i całego kraju. prowadzona jest akcja NURD (Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego ). Ma ona na celu zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego – głównie pieszych, rowerzystów i motorowerzystów. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego będą do tego celu używać m.in. nieoznakowanych pojazdów policyjnych czy wideorejestratorów. Wszystko to po to, aby zmniejszyć ilość wykroczeń na drogach.

 

Policjanci chcą tym samym uczulić kierowców na zachowanie szczególnej ostrożności w pobliżu przejść dla pieszych czy wobec rowerzystów korzystających z drogi w taki sam sposób jak oni. Tak naprawdę bezpieczeństwo pieszych w dużej mierze zależy właśnie od kierowców.

Działania te potrwają na terenie Zawiercia do godziny 22:00.

————————————————

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

 

 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *