Nowe ogrodzenie wzdłuż torów w Zawierciu – inwestycja poprawiająca bezpieczeństwo. Głównym celem budowy ogrodzenia jest ograniczenie dostępu do torowiska przez osoby postronne oraz zwierzęta.
W Zawierciu trwają prace związane z budową ogrodzenia wzdłuż torów kolejowych. Inwestycja odbywa się w ramach prac realizowanych aktualnie przez PLK SA i ma na celu poprawę bezpieczeństwa zarówno pieszych, jak i użytkowników transportu kolejowego.Ogrodzenie ma zapobiegać przypadkowym wtargnięciom na tory, które mogą prowadzić do tragicznych w skutkach wypadków. W ostatnim czasie do tragicznego zdarzenia doszło na przełomie kwietnia/maja tego roku, gdy podczas przechodzenia przez tory w miejscu obecnie budowanego ogrodzenia życie stracił 14-letni chłopiec.
W związku z licznymi wiadomościami i pytaniami, które otrzymujemy od mieszkańców dotyczącymi inwestycji budowy ogrodzenia wzdłuż torów kolejowych w Zawierciu, zwróciliśmy się do PKP S.A. z prośbą o udzielenie szczegółowych informacji na ten temat.
W ramach prac realizowanych aktualnie przez PLK SA na stacji Zawiercie, ogrodzenie jest wymieniane na nowe. Będzie dłuższe (ok. 900 m) i poprowadzone od stacji kolejowej do parku Kościuszki.
W tym roku uszkodzony panel ogrodzenia od strony ul. Marszałkowskiej został naprawiony przez spółkę PKP SA, a miejsce, gdzie nielegalnie przechodzono na torowisko -zabezpieczone.
Należy pamiętać, że przechodzenie przez tory może odbywać się tylko w wyznaczonych i oznakowanych do tego celu miejscach. W miejscach niedozwolonych, poza wyznaczonymi przejściami i przejazdami, przechodzenie przez tory jest bardzo niebezpieczne i może doprowadzić do tragedii. Ignorowanie zasad bezpieczeństwa, także przez pieszych przechodzących przez tory, to skracanie sobie drogi do śmierci. Przechodzenie przez tory w miejscach niedozwolonych powoduje w ciągu roku około 150 – 200 najtragiczniejszych w skutkach zdarzeń. Maszynista widząc osobę na torach może jedynie wdrożyć nagłe hamowanie, podać sygnał „baczność”. Umożliwiamy pieszym bezpieczne przechodzenie na drugą stronę torów w miejscach wyznaczonych, takich jak nowe bezkolizyjne skrzyżowania, przejazdy kolejowo-drogowe, kładki i przejścia pod torami oraz wyznaczone przejścia w poziomie szyn.
PLK SA prowadzą działania dla bezpieczeństwa: realizowana jest kampania społeczna „Bezpieczny Przejazd” w postaci akcji na przejazdach i przejściach dla pieszych z dodatkowymi informacjami o Żółtej naklejce PLK, organizowane są spotkania dla dzieci i młodzieży w szkołach, odbywają się patrole SOK przy liniach kolejowych. Więcej na stronie – https://bezpieczny-przejazd.pl/ – poinformowała nas Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A
Zostań Świętym Mikołajem Zawierciańskich Bezdomniaków!
Aniołkowe granie w Zawierciu w SP 7 – zbiórka dla PCPR
Drugi etap obwodnicy Zawiercia – niebawem rusza budowa
Warsztaty Kreatywne – Nadaj nowe życie starym ubraniom
“Gwiazdko Świeć, Kolędo Leć” w MOK Zawiercie
STADION MIEJSKI W ŁAZACH ZMIENI SWOJE OBLICZE
MKS “Dwójka” Zawiercie wraca z Niepołomic ze złotymi medalami
Drodzy Czytelnicy,
Jeśli macie ciekawy temat, którym chcielibyście się podzielić, historie, które zasługują na światło dzienne, lub pomysł na artykuł, który warto poruszyć – czekamy na Wasze wiadomości!Skontaktujcie się z nami, wysyłając e-mail na adres: kontakt@kulturalnezawiercie.pl lub wiadomość poprzez nasze media społecznościowe. Jesteśmy otwarci na Wasze propozycje i z przyjemnością zgłębimy interesujące wątki.
Tworzymy tę przestrzeń z myślą o Was, dlatego Wasze inspiracje są dla nas niezwykle cenne.