27-letnia zawiercianka poszukiwana

27-letnia zawiercianka poszukiwana przez policję miała 2 promile

27-letnia zawiercianka poszukiwana przez policję wpadła w ręce mundurowych mając w organizmie 2 promile. W takim stanie usiłowała zaparkować samochodem dostawczym w Zawierciu.

 

27-letnia zawiercianka poszukiwana przez policję kierowała dostawczym Renault pod wpływem alkoholu. Na jednym z parkingów przy bloku przy ulicy Paderewskiego usiłowała zaparkować tyłem. Niestety, z uwagi na stan, w jakim się znajdowała, szło jej to niezbyt udolnie. Hałasy dobiegające z parkingu zaniepokoiły mieszkańców. Kobieta poprosiła zatem jednego z mieszkańców o pomoc w zaparkowaniu. Gdy ten zbliżył się do niej, zauważył, że dziwnie się zachowuje. Aby uniemożliwić jej dalszą jazdę, wyjął ze stacyjki kluczyki. Okazało się,że podczas nieudanych prób  cofania, kobieta uszkodziła trzy zaparkowane obok samochody osobowe.

Na miejscu pojawiła się policja. Po zbadaniu alkomatem okazało się, iż ma ona w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Ponadto, była ona już dobrze znana mundurowym. Kobieta bowiem skazana był n karę więzienia, której unikała i była przez to poszukiwała jej policja.

Kobietę zatrzymano i odpowie teraz za oba przestępstwa – z całą pewnością trafi do więzienia.

Policja przypomina, iż kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje grzywnę, karę ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

 

Źródło i foto: KPP Zawiercie

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

Zobacz także :

 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *