105. urodziny Zawiercia

105. urodziny Zawiercia – plan obchodów święta miasta

105. urodziny Zawiercia, a dokłanie nadania praw miejskich to ogromne święto dla wszyskich mieszkańców. Z tej okazji przygotowano wiele atrakcji.

                                                                                                                                                                                                                                                                                      105. urodziny Zawiercia obchodzone są w dniach 1-5 lipca. Na tą okoliczność przygotowano wiele atrakcji dla mieszkańców, aby uczcić to szczególne wydarzenie. Ze względu jednak na obecnie panującą sytuację epidemiczną, wiele z nich odbędzie się on-line. Stąd też prośba do wszystkich zainteresowanych, aby zachować wymagane 2 metry odległości, a w przypadku braku takiej możliwości – noszenie maseczek ochronnych.  I tak :

Każdego dnia punktualnie o godzinie 10:00 na fanpage Miasto Zawiercie  odbędzie się czytanie wierszy , natomiast o godzinie 20:00 koncerty muzyczne. Wystąpią wówczas : K2, Zespół Pieśni i Tańca „Zawiercie” , Do trzech razy sztuka, a także DJ.

W środę 1 lipca o godzinie 17:00 na hali OSIR Zawiercie przy ul. Moniuszki 10 odbędą się II Siłowo – Sprawnościowe Mistrzostwa o Puchar Prezydenta Miasta Zawiercie Łukasza Konarskiego.

Kolejne atrakcje czekają nas już w niedzielę, 5 lipca. O godzinie 16:00 tuż przy Fonatannie Miejskiej Happening ekologiczny, organizowany wraz z Zawiercie Czysta Gmina. Przygotowano w związku z tym 105 sadzonek, które powędrują do mieszkańców Zawiercie. Dla dzieci przygotowano warsztaty twórczego recyklingu. Ponadto znajdziemy tam równiez punkt wymiany kwiatów, a także zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego ( w zamian będzie można otrzymać gadżet).

O godzinie 17:00 na terenie przy MOK Zawiercie będzie można podziwiać Kadryl na koniach, który poprowadzi sekcja sportowa Jurajskiego Szwadronu Kawalerii. O tej samej porze, ale już w filii MOK Zawiercie – w Kromołowie wystąpi zespół Folky Band. Z kolei w Parku Miejskim im. Adama Mickiewicza zagra Orkiestra Dęta CMC.

Organizatorami wydarzenia są: Urząd Miasta Zawiercie, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zawierciu, MOK Centrum w Zawierciu, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Zawierciu,a  także Interfit Club Zawiercie.

 

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

Zobacz także: Nowy wóz strażacki dla OSP Niegowonice

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *