103.rocznica odzyskania niepodległości

103. rocznica odzyskania niepodległości – uroczystości w Zawierciu

103. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę – 11 listopada odbyły się w Zawierciu uroczystości związane z tym świętem.

 

103. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę uroczyście obchodzona była również w Zawierciu. Jest to bowiem jedno z najważniejszych świąt dla Polaków. To właśnie 11 listopada 1918 roku Polska stała się wolnym krajem, po 123 latach zaborów i powróciła  na mapę.

W Zawierciu uroczystości rozpoczęły się o godzinie 10:30 od uroczystej mszy świętej w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Mszę te odprawiono w intencji właśnie Ojczyzny. Udział w niej wziął także chór Capella Vartiensis, a także poczty sztandarowe.

Tuż po mszy wszyscy uczestnicy przeszli na Cmentarz Parafialny w Zawierciu, gdzie odbyły się uroczystości przy Pomniku. Oddano tam bowiem pokłon niepodległej. Kolejnym punktem obchodów był występ artystyczny Julii Sendry.

Ponadto, złożono także pokłon zasłużonemu Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu. Jego pomnik znajduje się bowiem na rondzie Żabki przy ul.Leśnej.

Natomiast po południu, o godzinie 17, pod Pałacykiem Szymańskiego ( przy Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Zawierciu) odbył się koncert Pieśni Patriotycznych pn. “Wspólne Zawierciańskie Śpiewanie”. Pogoda dopisała. Temperatura co prawda późnym popołudniem nie rozpieszczała już, jednak mimo tego, wspólne śpiewanie zgromadziło wielu zawiercian.

 

Foto : UM Zawiercie

Zobacz Także :

Kolejne rondo w Zawierciu poprawi warunki na drodze

ZPiT Śląsk wystąpi w Zawierciu – koncert odbędzie się w Bazylice

“Miłosna pułapka” w Zawierciu – zmiana obsady

Gminny Program Rewitalizacji w Zawierciu – ruszył nabór przedsięwzięć

Nowe poradnie w zawierciańskim szpitalu robią wrażenie po remoncie

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *